Jump to content

Oporezivanje žiro-računa


david1312

Preporučene objave

Poštovanje svima, 

imam tekući račun u PBZ-u i imam žiro-račun u PBZ-u. Na tekući sam dobio veću uplatu novca od prodaje nekretnine. Budući da mi je tekući u biti svakodnevni račun za upotrebu i plaćanja online, htio bih prebaciti taj novac na svoj žiro-račun da mi tamo stoji.

Je li mogu to napraviti? 

Žiro-račun služi za uplate koje prolaze kroz poreznu kontrolu, i sve na računu podliježe oporezivanju, ne? Je li bi ovime onda sebi nanio neku štetu? Ili se može uplaćivati ovako novac od sebe isto sebi??

Ja bih radije napravio još jedan tekući, ali banke to ne dozvoljavaju. Možeš imati samo jedan tekući.

Hvala unaprijed na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, david1312 je napisao:

Poštovanje svima, 

imam tekući račun u PBZ-u i imam žiro-račun u PBZ-u. Na tekući sam dobio veću uplatu novca od prodaje nekretnine. Budući da mi je tekući u biti svakodnevni račun za upotrebu i plaćanja online, Je li mogu to napraviti?

Je li mogu to napraviti? 

Žiro-račun služi za uplate koje prolaze kroz poreznu kontrolu, i sve na računu podliježe oporezivanju, ne? Je li bi ovime onda sebi nanio neku štetu? Ili se može uplaćivati ovako novac od sebe isto sebi??

Ja bih radije napravio još jedan tekući, ali banke to ne dozvoljavaju. Možeš imati samo jedan tekući.

Hvala unaprijed na odgovorima.

1. Potez na promet nekretnina, plaća kupac. Vi kao prodavatelj sa porezom nemate ništa ( osim ako u 2 godine prodate više od 1 nekretnine - na primjer na drugu plaćate porez po godišnjoj prijavi , na osnovu poreza od nesamostalnog rada.

2. .imam tekući račun u PBZ-u i imam žiro-račun u PBZ-u. Na tekući sam dobio veću uplatu novca od prodaje nekretnine. Budući da mi je tekući u biti svakodnevni račun za upotrebu i plaćanja online, Je li mogu to napraviti? 

2. Može te.

3. Žiro-račun služi za uplate koje prolaze kroz poreznu kontrolu, i sve na računu podliježe oporezivanju, ne? Je li bi ovime onda sebi nanio neku štetu? Ili se može uplaćivati ovako novac od sebe isto sebi??
3. - Ne bi .
5. Ja bih radije napravio još jedan tekući, ali banke to ne dozvoljavaju. Možeš imati samo jedan tekući.
5. Ulaskom HR u EU - Svaki građanin ima pravo otvoriti jedan račun u bilo kojoj članici - EU -e
Brežice nisu daleko ( naravno, ovisi, odakle ste ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija