Jump to content

Ovrha


Gorko

Preporučene objave

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

I je i nije. Pitanje je previše općenito, jer ovisi o tome s kojom ovršnom ispravom raspolaže ovrhovoditelj, s kojega predmeta na koji predlaže ovrhu, da li je osoba zaposlena, ali već ovršena preko plaće... Tako da je za točan odgovor potrebno konkretnije pitanje.

Ovrha je temeljem vjerodostojne isprave općenito na imovini ovršenika donesena od strane javnog bilježnika, osoba je zaposlena i ima zaštićeni račun sa kojega se već skida ovrha, znači drugi ovrhovoditelj je u redu čekanja 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Borbena7 je napisao:

Ukoliko ovdje ovrhovoditelj ne želi čekati u redu na FINA-i, a želi provesti sudsku ovrhu na plaći ovršenika, tada sudu treba dostaviti dokaz o zaposlenju kod određenog poslodavca.

A ukoliko je ovršenik nezaposlen, tada predlaže sudu promjenu predmeta ovrhe? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz,

Moze li pomoc kod jedne situacije.

Naime, racun mi je ovrsen od strane jedne banke i jedne kuce (online pozajmice) max iznos 15.000. Imam gotovinski kredit u jednoj banci di mi je rata dosta velika i ne zele mi izaci u susret da smanjim ratu tj da krediti produze i bojim se da necu moci otplatiti. (Ostala je glavnica u iznosu 79.000 kn).

Zaposlena jesam i poslodavac mi svakog mjeseca skida 1/4 sa place. 

Iz banke mi se prijete da ce aktivirati sredstvo pljenindbe na placu ako necu moci izvrsavati uplate. Da li mogu to iako imam vec blokirani racun i svaki mjesec se vrsi pljenidba 1/4?

Na sebi nemam nikakve pokretnine u vlasnistvu  ni nekretnine.

Sto mogu oni kao banka uciniti?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , pravnica5555 je napisao:

Iz banke mi se prijete da ce aktivirati sredstvo pljenindbe na placu ako necu moci izvrsavati uplate. Da li mogu to iako imam vec blokirani racun i svaki mjesec se vrsi pljenidba 1/4?

Mogu, ako se ove ovrhe koje već imate naplaćuje preko FINA-e, te ako banka raspolaže sa ispravom po čl. 202. OZ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam dva otvorena dugovanja koje je preuzela Svea ekonomi, jedan se skida direktno sa plaće, znači poslodavac uplaćuje direktno njima, a za drugi dug me konstantno zovu i pitaju dali mogu uplaćivati i po tom dugovanja, dali oni to mogu i smiju jer su upisani u očevidnik i čekaju red na naplatu, al ovo svakodnevno maltretiranje mi nije jasno.... Sa njima ne može čovjek postići nikakav dogovor. Molim za strpljenje barem dok se prvi dug ne otplati ali ne nalazim na razumijevanje, molim nekoga za savjet tko je u sličnoj situaciji.... 

prije 1 minutu, Gorko je napisao:

Imam dva otvorena dugovanja koje je preuzela Svea ekonomi, jedan se skida direktno sa plaće, znači poslodavac uplaćuje direktno njima, a za drugi dug me konstantno zovu i pitaju dali mogu uplaćivati i po tom dugovanja, dali oni to mogu i smiju jer su upisani u očevidnik i čekaju red na naplatu, al ovo svakodnevno maltretiranje mi nije jasno.... Sa njima ne može čovjek postići nikakav dogovor. Molim za strpljenje barem dok se prvi dug ne otplati ali ne nalazim na razumijevanje, molim nekoga za savjet tko je u sličnoj situaciji.... 

I još jedno pitanje, koliki je zastarni rok za dug po Diners kartici, dug stoji na Fini od 21.10.2020

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Gorko je napisao:

dali oni to mogu i smiju jer su upisani u očevidnik i čekaju red na naplatu, al ovo svakodnevno maltretiranje mi nije jasno.

Ne. Pogledajte link za sličnu temu.

prije 16 sati , Gorko je napisao:

I još jedno pitanje, koliki je zastarni rok za dug po Diners kartici, dug stoji na Fini od 21.10.2020

10. godina od ovog datuma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 21. 09. 2021. at 20:01, Borbena7 je napisao:

Ne. Već bi se u tom slučaju naplaćivala banka iz dijela plaće koji nije izuzet od ovrhe, a ostale ovrhe koje su preko FINA-e bi čekale u redu za naplatu.

Ako sam dobro razumjela, banka se onda prvo naplacuje preko administrativne zabrane poslodavca a ostale blokade cekaju na redu cekanja u Fini? Znaci ne moze mi se preko 1/4 ovrsiti placa ako bi banka aktivirala sredstvo naplate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, pravnica5555 je napisao:

Ako sam dobro razumjela, banka se onda prvo naplacuje preko administrativne zabrane poslodavca a ostale blokade cekaju na redu cekanja u Fini?

Da, tako je.

prije 1 sat, pravnica5555 je napisao:

Znaci ne moze mi se preko 1/4 ovrsiti placa ako bi banka aktivirala sredstvo naplate?

Tako je, ne može se dirati dio plaće koji je zaštićen tj. izuzet od ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, 

molim vas neki savjet što mi je činiti! Danas sam se neugodno iznenadila vidjevši potpuno prazan račun tj. blokiran. Naravno B2 kapital. Bez ikakve prethodne obavijesti ili mogućnosti dogovora oko otplate. Prema očevidniku Fine riječ je o naplati tražbine iz rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave iz 2010. Nisam dobila nikakvo novo rješenje. Ako se ne varam radi se o zastari duga pošto je prošlo više od 10 godina i nije li na snazi zabrana prodaja duga nastalih 2014.? 

Imam li pravo na ikakvu žalbu jer nisam dobila nikakvu obavijest, samim time uskraćeno mi je Ustavom zajamčeno pravo na žalbu i pozivanje na zastaru.? Kome se uopće žaliti ako rješenja nema?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , ixi30 je napisao:

Bez ikakve prethodne obavijesti ili mogućnosti dogovora oko otplate

Nisu Vas bili dužni obavijestiti, kao što nisu bili dužni ponuditi sporazum o otplati duga.

prije 12 sati , ixi30 je napisao:

Prema očevidniku Fine riječ je o naplati tražbine iz rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave iz 2010. Nisam dobila nikakvo novo rješenje.

Novo rješenje nije bilo potrebno. Već je odlučeno o pravnoj stvari s tim starim rješenjem.

prije 12 sati , ixi30 je napisao:

Ako se ne varam radi se o zastari duga pošto je prošlo više od 10 godina i nije li na snazi zabrana prodaja duga nastalih 2014.? 

Nije nužno da je nastupila zastara, jer je moguće da je tokom ovih godina prekinut zastarni rok. I ne postoji nikakva zabrana ustupa dugovanja. 

prije 12 sati , ixi30 je napisao:

Imam li pravo na ikakvu žalbu jer nisam dobila nikakvu obavijest, samim time uskraćeno mi je Ustavom zajamčeno pravo na žalbu i pozivanje na zastaru.?

Već ste imali pravo na žalbu, odnosno na prigovor.  A sada imate na raspolaganju pravna sredstva prema čl. 210. OZ.

prije 12 sati , ixi30 je napisao:

Kome se uopće žaliti ako rješenja nema?

Zahtjev za proglašenje ovrhe nedopuštenom, šalje se nadležnom Općinskom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija