Jump to content

paušalni obrt - dugovanja


NONAME12

Preporučene objave

Pozdrav, trebala bih savjet vezano uz dugovanja paušalnog obrta prema HZMO i HZZO. Naime obrt je otvoren 2016, zatvoren početkom 2021. Ostvario je prihod samo u 2017. Porezna naravno želi da joj se plati za sve godine  doprinosi. Da li postoji mogućnost i koja je procedura da se traži otpis duga jer osoba nema  nikakve druge prihode nakon 2017. Paušalni obrt nije bio  zatvoren do 2021 jer su postojala još neka dugovanja prema obrtu  i osoba se nadala da će joj agencija za koju je odradila posao isplatiti dugove, no to se nije dogodilo, a u međuvremenu su otišli i u stečaj. Dakle da li se može tražiti da se dug otpiše na način da se samo plate doprinosi za 2017 godinu u kojoj je osoba imala prihod. I koja je procedura budući da se u dosadašnjoj komunikaciju uglavnom sve svodi na to da porezna upućuje na HZMO, a HZMO tvrdi da je porezna za sve nadležna. Unaprijeg hvala  na pomoći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svaki Vjerovnik vrši svoje potraživanje - Porezna - HZZO - HZMO - e, a sva ukupna dugovanja se evidentiraju u Poreznoj. Ako bi radili, prijedlog za otpis potraživanja (recimo ) od HZZO -e, prijedlog upućujete istome, ako pristanu u Poreznoj upravi će se samo evidentirati, manji dug.
Ne možete, zahtjevom upućenim Poreznoj, tražiti otpisivanje duga koji imate prema 2 druga navedena Vjerovnika.
Zahtjeve za otpis Duga pišite svako svakome kome ste dužni, zasebno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Miran89 je napisao:

Ne može jer je kod paušalnog obrta obaveza plaćanja doprinosa ide ostvarili vi 0 kn prihoda

To je Zakonska obaveza.
------------------------
Ali, ne može vam nitko zabraniti, da se probate sa Vjerovnikom dogovoriti.
Pogotovo, ako od te ,, možbitne,, nagodbe ovisi i sama nagodba i budućnost daljnjeg poslovanja.
Ako dugujete 100.000, a imate 70.000, ako ne dođe do nagodbe - nema uplate ni jednog dijela a niti
 daljnjeg poslovanja.
Postoje razne vrste nagodbi, od ,otpisa dijela duga, plaćanje na rate, itd - naj gora je opcija, zatvorit
proizvodnju, a sa time sebe (državi) uskratiti prihod u narednim godinama,, po raznim osnovama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 55 minuta, NONAME12 je napisao:

Hvala puno na savjetima. Srdacan pozdrav

Vala i vama.
Nadam se da ste razumjeli odgovor.
Evo vam i savjet : Kome god dugujete, nastupaj te prema njemu samostalno, sa - Prijedlogom za otpis dijela
duga.
Vi u Prijedlogu možete koristiti, sve zakonske mogućnosti, kao, npr. - planiram se trajno preseliti u Irsku, imam mogućnost rodbinske pozajmice u manjem iznosu, pa sam u razmišljanju, dali da pustim, da to sve ode
u zastaru, ili da mi omogućite nagodbu, u smislu da mi otpišete dio duga kad obrt nije radio za godine xxxx
i xxxxx, a iznos od xx kn, bi vam bio otlpaćen , jednokratno, po potpisu nagodbe.
Prijedloge za nagodbu, uvijek šalji te na ime 1. osobe u navedenoj instituciji - npr. porezna - Načelniku porezne uprave, u vašem gradu.

uređeno: od frenki zg
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, hvala vam puno. Shvatila sam. Pisem zasebno hzmo, zasebno hzzo. Nasla sam podatak da se mora pravnim sluzbama pisati. Pa cu tako i napraviti i pisati dopise hzmo i hzzo i navesti tocno tu opciju koju ste mi predlozili. Znam da su male sanse za potpuni oprost duga pa sam mislila u dopisu i predloziti tocno tu opciju koju ste naveli da se plati dug za onu godinu u kojoj je bilo prihoda. Hvala puno na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija