Jump to content

Pobijanje ugovora o doživotnom uzdržavanju


Crnimrav

Preporučene objave

prije 3 sati , drot13 je napisao:

Može ako postaviš neko pitanje...

Evo:

Poštovani,moja je situacija sljedeća.Većinski sam suvlasnik kuće,4/6,koju sam dobio na temelju ugovora o doživotnome uzdržavanju kojeg sam sklopio s djedom i ovjerio na sudu.Moj je djed umro prije 3 god,i tada sam se upisao u ZK kao suvlasnik.Ostalu 1/6 je suvlasnik stric,a drugu 1/6 moj otac.

Uglavnom stric je pokrenuo parnicu za pobijanje tog ugovora(idu na to da moj djed nije bio poslovno sposobna osoba),te mi onemogucava pristup u kucu,jer je promijenio brave.

Parnica je u toku vec,ali mene sada zanima to sto mi onemogucava ulazak u kucu,te sto je pozvao i svojega sina da dođe tamo zivjeti.

Sta bi mi savjetovali po tom pitanju,i da kuca nije etažirana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Pobijanje ugovora o doživotnom uzdržavanju

Tužiti strica za smetanje posjeda ako nije prošlo 30 dana od promjene brave i tražiti plaćanje najma za korištenje vašeg suvlasničkog djela od početka korištenja. Ako djedu nije bila oduzeta poslovna sposobnost i nije bio psihički bolestan ili volio malo više popit u vrijeme sklapanja ugovora, stric taj spor sigurno gubi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, ivistipe je napisao:

Tužiti strica za smetanje posjeda ako nije prošlo 30 dana od promjene brave i tražiti plaćanje najma za korištenje vašeg suvlasničkog djela od početka korištenja. Ako djedu nije bila oduzeta poslovna sposobnost i nije bio psihički bolestan ili volio malo više popit u vrijeme sklapanja ugovora, stric taj spor sigurno gubi.

Nije mu bila oduzeta poslovna sposobnost,te je ugovor ovjeren kod suca.Sada mu zele oduzeti poslovnu sposobnost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, ivistipe je napisao:

Nakon smrti nema oduzimanja poslovne sposobnosti.

Ok,hvala.

A sto se sada tice,znaci stric je promijenio brave,te je vec proslo 30 dana od toga.Te je stric pozvao svog sina da zivi s njim,znaci ja nemogu uopce doc u svoj posjed,a kuca nije etažirana.

Sta mi tu savjetujete,koja tuzba bi bila,te naravno i sve pokretne stvari od mog pokojnig djeda se koriste,a koje sam ja dobio po ugovoru istom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Matrix je napisao:

Iskoristite trenutnu parnicu i u istoj istaknite protutužbeni zahtjev za predaju suposjeda i isplatu po osnovu stjecanja bez osnova(isplata najamnina razmjerno vašem suvlasničkim dijelu) 

Molim vas da mi objasnite ovo "isplata najamnina razmjerno mojem suvlasničkom dijelu",inace kuca nije etažirana,a sto ako stric bude tvrdio da on uziva svoj idealni dio,da u moj ne ulazi?

Kakva je sudska praksa po tom pitanju,jer kako sam rekao sada stric i njegov sin koriste sve,i meni se onemogucava ulazak.

Dali bi bilo bolje pokrenut novu tužbu,ili sve to rijesavat u trenutnoj parnici?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Crnimrav je napisao:

sto ako stric bude tvrdio da on uziva svoj idealni dio,da u moj ne ulazi?

Da uživa nekretninu u omjeru svog suvlasničkog dijela Vi bi imali pristup nekretnini, odnosno bili bi u suposjedu, pa bi glede toga tužbeni zahtjev za predaju posjeda bio suvišan

 

prije 8 sati , Crnimrav je napisao:

Dali bi bilo bolje pokrenut novu tužbu,ili sve to rijesavat u trenutnoj parnici?

Ne postoji nikakav razlog da čekate na novu parnicu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 17. 09. 2021. at 20:33, Matrix je napisao:

Iskoristite trenutnu parnicu i u istoj istaknite protutužbeni zahtjev za predaju suposjeda i isplatu po osnovu stjecanja bez osnova(isplata najamnina razmjerno vašem suvlasničkim dijelu) 

A isplata najamnine za koristenje mog dijela,kako to sud obracunava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Crnimrav je napisao:

A isplata najamnine za koristenje mog dijela,kako to sud obracunava?

Svaki zahtjev stavljen pred sud ste dužni dokazati, dakle, nije sud taj koji će pribavljati dokaz o visini prosječne najamnine za određenu stambenu jedinicu, već to pada na stranu koja takvu tvrdnju iznosi, glede čega konkretni tužbeni zahtjev između ostalog dokazujete predloženim vještačenjem po vještaku  odgovarajuće struke koji će dostaviti nalaz i mišljenje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 38 minuta, Matrix je napisao:

Svaki zahtjev stavljen pred sud ste dužni dokazati, dakle, nije sud taj koji će pribavljati dokaz o visini prosječne najamnine za određenu stambenu jedinicu, već to pada na stranu koja takvu tvrdnju iznosi, glede čega konkretni tužbeni zahtjev između ostalog dokazujete predloženim vještačenjem po vještaku  odgovarajuće struke koji će dostaviti nalaz i mišljenje. 

Evo u 11 mjesecu imam parnicu,u kojoj moram ja prisustvovati naravno,to je u vezi tog ugovora koji stric zeli pobiti,dali ja nakon iskaza pred sucem mogu reci na novu situaciju znaci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Na 19. 09. 2021. at 22:39, Crnimrav je napisao:

Evo u 11 mjesecu imam parnicu,u kojoj moram ja prisustvovati naravno,to je u vezi tog ugovora koji stric zeli pobiti,dali ja nakon iskaza pred sucem mogu reci na novu situaciju znaci?

Jel se vi imate namjeru sami upuštati u tako složenu parnicu, ovo iz razloga što je očigledno da se pred sudom nećete snalazaiti, a sud vam neće i ne može pomagati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Matrix je napisao:

Jel se vi imate namjeru sami upuštati u tako složenu parnicu, ovo iz razloga što je očigledno da se pred sudom nećete snalazaiti, a sud vam neće i ne može pomagati. 

Imam odvjetnika naravno za ovu parnicu,ali ovdje se jos zelim dodatno informirati.

Jer naravno da je komplicirano mi sve ovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 19. 09. 2021. at 22:39, Crnimrav je napisao:

dali ja nakon iskaza pred sucem mogu reci na novu situaciju znaci?

Naravno, prvo iznosite činjenice i dokaze kojim sporite zahtjeve suprotne strane, ako ste to već učinili u odgovoru na tužbu je dovoljno da kažete da ostajete pri navodima iz podneska odgovora, nakon čega iznosite nove činjenice i dokaze koji se odnose na vaše zahtjeve, te potom na jasan način sudu kažete da postavljate protutužbeni zahtjev koji glasi: ( zahtjev neka bude precizan) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Na 31. 10. 2021. at 21:20, Matrix je napisao:

Naravno, prvo iznosite činjenice i dokaze kojim sporite zahtjeve suprotne strane, ako ste to već učinili u odgovoru na tužbu je dovoljno da kažete da ostajete pri navodima iz podneska odgovora, nakon čega iznosite nove činjenice i dokaze koji se odnose na vaše zahtjeve, te potom na jasan način sudu kažete da postavljate protutužbeni zahtjev koji glasi: ( zahtjev neka bude precizan) 

Ovaj tjedan je trebala biti zadnja parnica između strica i mene,barem je tako sutkinja rekla,te bi nakon toga u roku 30 dana dana dosla nepravomocna presuda.

Četiri dana prije zove mene moj odvjetnik i kaze da sutkinja vise ne vodi tu parnicu,da ju je predsjenik suda stavio na drugi slučaj,te da ce parnicu voditi novi sudac.

Pitanje,dal je to po zakonu ili nije,da se tako pred sam kraj promijeni sudac?

upravo sad, Crnimrav je napisao:

Ovaj tjedan je trebala biti zadnja parnica između strica i mene,barem je tako sutkinja rekla,te bi nakon toga u roku 30 dana dana dosla nepravomocna presuda.

Četiri dana prije zove mene moj odvjetnik i kaze da sutkinja vise ne vodi tu parnicu,da ju je predsjenik suda stavio na drugi slučaj,te da ce parnicu voditi novi sudac.

Pitanje,dal je to po zakonu ili nije,da se tako pred sam kraj promijeni sudac?

Samo da jos napomenem,da ova parnica traje vec dvije i pol godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Na 19. 12. 2021. at 23:13, Crnimrav je napisao:

Ovaj tjedan je trebala biti zadnja parnica između strica i mene,barem je tako sutkinja rekla,te bi nakon toga u roku 30 dana dana dosla nepravomocna presuda.

Četiri dana prije zove mene moj odvjetnik i kaze da sutkinja vise ne vodi tu parnicu,da ju je predsjenik suda stavio na drugi slučaj,te da ce parnicu voditi novi sudac.

Pitanje,dal je to po zakonu ili nije,da se tako pred sam kraj promijeni sudac?

Samo da jos napomenem,da ova parnica traje vec dvije i pol godine

Molim vas za odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija