Jump to content

ukidanje prava služnosti prolaza


Dobar Los Zao

Preporučene objave

Pozz molio bi poznavatelje prava za malu pomoc

Ovako nasljedio sam od djeda grunt koji je podjeljen u 3 cestica na donju cesticu vrta pravo sluznosti prolaza od 80 cm do svoje oranice imao je njegov pokojni brat , posto je doslo do prenamjene te njihove oranice u gradjevinsko gdje su napravili kucu i  imaju pristup okolo sa javnog puta do svoje kuce dali se to pravo moze ukinuti iz gruntovnog lista tj izbrisati .

Ovo pitanje se veze na gornje , sadasnja ograda je u losem stanju znaci isao  bih u izradu nove , na geoportalu i sadasnje stanje mjera sirine grunta i postojecih medja mi se ne poklapaju ( najstarji mjestani u selu mi kazu da je prilikom izmjera prije vise od 60 god susjed preko noci promjenio polozaj kolcica koje je mjernik postavio u to vrjeme covjek kao bio u sibiru u zatocenistvu pa mu niko nije smio nista reci ) interesira me dali mogu pozvat mjernika da odredi stvarne mjere i medje i izradit novu ogradu .

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 16. 09. 2021. at 11:40, Dobar Los Zao je napisao:

dali mogu pozvat mjernika da odredi stvarne mjere i medje i izradit novu ogradu .

Uz suglasnost vlasnika k.č.sa kojom se uređuje međa, u suprotnom sudski postupak uređenja međe. 

 

Na 16. 09. 2021. at 11:40, Dobar Los Zao je napisao:

dali se to pravo moze ukinuti iz gruntovnog lista tj izbrisati .

Prema opisanom postoji osnov za ukidanje prava služnosti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Na 24. 09. 2021. at 13:45, Matrix je napisao:

Uz suglasnost vlasnika k.č.sa kojom se uređuje međa, u suprotnom sudski postupak uređenja međe. 

 

Prema opisanom postoji osnov za ukidanje prava služnosti. 

matrix hvala ti na odgovoru tak sam nekaj i pretpostavljal samo sam htel bit siguran hvala jos jednom pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija