Jump to content

prevara izvodaca radova


psihozg

Preporučene objave

Pozdrav, ne znam jel to spada pod trgovacko pravo, pa me uputite na pravo mjesto ako sam pogrijesio. 
Imam problem s majstorom, odnosno direktorom firme koji je ujedno i osoba koja uz svoje zaposlenike obavlja i montazu pvc stolarije. Ugradena mi je pogresna roba, odnosno platio sam jedno,a dobio sam drugo. Sada mi majstor kaze da nema novaca da mi zavrsi radove odnosno isporuci i ugradi robu koju sam platio. Firma mu je i u blokadi. Vidim da sud casti hgk vise ne postoji. Kojom procedurom, odnosno putem koje institucije traziti pravdu? Firma je registrirana u sudskom registru kao jdoo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Ukoliko obveze i prava nisu regulirani ugovorom, svakako ne platiti punu cijenu dok radovi nisu obavljeni na u/do/govoreni način, odnosno nije isporučeno sve što je dogovoreno. Na ovaj način imate polugu za ostvarenje svojih prava.

Ukoliko ste sve platili onda vam preostaje tužba i prijava gospodarskoj inspekciji (koja je prilično ažurna, što mogu potvrditi iz vlastitog iskustva). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija