Jump to content

Jednostavni stečaj potrošača


marev99

Preporučene objave

Pozdrav,

prošle godine je okončan jednostavni stečaj potrošača i prema rješenju sam oslobođena plaćanja ostatka obveza prema svim vjerovnicima. Među njima je i svea ekonomi kojima je nekoliko godina prije prodan dug zagrebačke banke.

Danas sam dobila od odvjetničkog društva koje zastupa svea ekonomi prijedlog za ovrhu za plaćanje istog duga.

Molim Vas hitno pomoć jer ono postaje pravomoćno za 15 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, Borbena7 je napisao:

Prijedlog za ovrhu ne može postati pravomoćan, ali može rješenje o ovrsi. A njega ne šalje punomoćnik, već JB ili sud? Provjerite što ste točno dobili i tko Vam što šalje, te da li je osnova iz rješenja po kojemu ste oslobođeni obveze, upravo ista ta osnova po kojoj Vas sada potražuju.

Dobila sam prijedlog za ovrhu u kojem piše da ono ima učinak rješenja o ovrsi na temelju kojeg ovrhovoditelj može izdravno zatražiti po pravomoćnosti rješenja od dužnikovog dužnika isplatu tražbine i troškova sa zateznim kamatama.

 

Nigdje u njihovom prijedlogu nije navedena osnova za plaćanje već samo da je dug ZB prodan njima i izvadak iz poslovnih knjiga na kojem je naveden broj ugovora cesije sa ZB.

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija