Jump to content

Kazna nakon palog tehničkog pregleda


cebixd

Preporučene objave

Mladi sam vozac, polozio pred 4-5 mj.
Istekla mi je registracija 9.9.2021, i vec 10.9 (petak) sam isao na registraciji. Međutim, pao sam radi slabe rucne. 
Odma sam zvao servis i narucio se za 16.9. 
Napravili su mi kompletan servis zadnjih kocnica, sajle, ulje, cilindri itd. 
Uredno platim i zaputim se na tehnicki i 2 km nakon servisa me zaustavlja presretac, rutinska provjera prometa. 

Trazi prometni i vozacku. 

Dam mu sve i dam mu plavi papir s tehnickog da sam pao i dam mu racun iz servisa sa danasnjim datumom i kucan prije pol sata. 
 

ne zanima ga i pise kaznu od 700 kn. 
 

i kaze da sam trebao auto dopeljat sleperom ili s probnim tablicama.

 

uređeno: od cebixd
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 21. 09. 2021. at 13:44, stradivari je napisao:

Niste smjeli upravljati vozilom.

a kad dobije kaznu onda može voziti i dalje neispravan auto :)

za ovaj slučaj je ovo ne bitno jer tko kaže da je vozio neispravan auto ,štoviše ima dokaz da je jedino bilo neispravno to što je i popravio..(ako zanemarimo da istek tehničkog može tretirati kao neispravno) da je bio pao što mu brisac ne radi opet bi dobio kaznu......bitan je datum isteka i zato je dobio kaznu...

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Mister-X je napisao:

a kad dobije kaznu onda može voziti i dalje neispravan auto :)

 

 

Netočno. Tko garantira da je sve ispravno? To je ovlašten u RH samo Centar vozila Hrvatske.  Daje u pitanju bilo svjetlo ili neki drugi manji nedostatak to bi bilo točno no ne i kad su u pitanju kočinice.

 Kad dobije kaznu za tehničku nesipravnost ovakve naravi (u klasifikaciji okarakteriziranu kao opasni) policajac sljedeće treba napraviti: isključiti vozača i vozilo iz prometa, vozilo. Navodim što je ispravno, imate Pravilnik o tehničkim pregledima vozila i imate Zakon o sigurnosti prometa na cestama. Kad se na vozilu otklone ovakvi opasni nedostaci onda ne možete upravljati vozilom sve do trenutka kad na tehničkom ne dobijete zeleni papir na kojem piše da je vozilo ispravno. 

Zato možete pregled vozila obaviti prije tehničkog i otkloniti sve do tada. Savjetovati nekome da i dalje upravlja autom u ovoj situaciji nije dobro ni točno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , stradivari je napisao:

Savjetovati nekome da i dalje upravlja autom u ovoj situaciji nije dobro ni točno. 

gdje sam ja to savjetovao?

on bio dobio kaznu i da uopče nije bio na tehničkom ,niti je uopče to morao i spominjati...policajac ili nema pojma po tvome ili je možda pogledao primjedbu tehničkog i dokaz servisa o otklanjaju tog problema i zaključio da vozilo nije opasno za vožnju i kaznio ga zbog isteka tehničkog...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Mister-X je napisao:

a kad dobije kaznu onda može voziti i dalje neispravan auto :)

za ovaj slučaj je ovo ne bitno jer tko kaže da je vozio neispravan auto ,štoviše ima dokaz da je jedino bilo neispravno to što je i popravio..(ako zanemarimo da istek tehničkog može tretirati kao neispravno) da je bio pao što mu brisac ne radi opet bi dobio kaznu......bitan je datum isteka i zato je dobio kaznu...

 

a sto je ovo boldirano. Krenuli ste od pretpostavke da je račun popravka dokaz da je vozilo tehnički ispravno nakon pada na tehničkom, i to ste naveli u postu prije. A to je krivo. 

1. Ponovno sudjelovanje u prometu nakon pada na tehničkom pregledu dokazuje se ISKLJUČIVO Zapisnikom o tehničkom pregledu vozila CVH-a, sa navedenim karakteristikama djelova koji su ispitani i na kojima piše ISPRAVNO/NEISPRAVNO. 

2.thumb.jpg.3fe4a7d32b223bd32a1262c6686cad86.jpg

Policajac je također trebao sastaviti Zapisnik o tehničkom pregledu vozila na cesti i unjeti stanje u CRIS (Croatian road inspection system) evidenciju, te isključiti vozilo iz prometa.

Također, za uputu policijskim službenicima (a među njima je ovaj koji nije pravilno postupio u ovom slučaju) Ravnateljstvo policije je u svibnju 2018. godine izdalo Uputu o postupanju -Tehnički pregledi vozila na cesti, u kojem su detaljno navedeni što napraviti u kojem slučaju. Također, postoji i bilten Centra vozila Hrvatske broj 161 - Razvrstavanje nedostataka na tehničkom pregledu, gdje se klasificiraju nedostaci na 3 kategorije: laki, teški i opasni. U slučaju koji je gore, evidentno je da se radi o opasnim nedostacima gdje je vršen veći zahvat na kočinicima i sajlama, zbog čega je i pao na tehničkom.  Vozilo nakon ovakvog popravka nije smio upravljati do ponovnog tehničkog pregleda.  

1.thumb.jpg.e3f47841008aecc98932889fe6543217.jpg

LP

uređeno: od stradivari
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 21. 09. 2021. at 13:44, stradivari je napisao:

Niste smjeli upravljati vozilom.

a kad dobije kaznu onda može voziti i dalje neispravan auto :)

ovaj komentar je bio šala ,zato i postoje smješkići inaće da sam mislio da se može voziti auto koji se ne smije voziti ,ako se plati kazna, ne bi stavljao smješkića ....

prije 13 sati , stradivari je napisao:

Savjetovati nekome da i dalje upravlja autom u ovoj situaciji nije dobro ni točno. 

kad voliš boldati i citirati dio ,pa onda i doslovno to tumačiti...da i ja malo tako,pa pitam gdje sam ja to savjetovao?

što se tiče zakona apsolutno si u pravu...ako gledamo kroz zakon.....uzmemo taj auto koji je tehnički neispravan po zakonu i odvezemo ga na tehnički i tamo utvrde da je auto tehnički ispravan jel to znači da je auto vozio neispravan ili neispravan po zakonu...

ovo je sad filozofiranje od mene,ali u praksi ja nisam vidio često da ljudi dovoze vučnim  službama na tehnički pregled gdje je isteklo par dana ili otklanjali neki nedostatak ,zato je ova tolerancija od policije jer su uvidjeli da je on taj nadostatak otklonio i ima namjeru registrirati vozilu

ali da skratim ,u pravu si što se tiče zakona....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija