Jump to content

Darovanje kuće


CrowJane

Preporučene objave

Trebam pomoć.

Radi se o katu kuće koja još nije upisana u zemljišne knjige, u zemljišnim knjigama se i dalje vodi kao poljana. Kuća ima građevnisku dozvolu, trenutno je u fazi dovršenja, još nije upisana u zemljišne knjige.

Vlasnik čestice na kojoj je sagrađena kuća je moj otac, on je gradio prizemlje kuće, a ja sam gradila kat i sada bi on taj kat darovao meni kao izvanknjižno vlasništvo, a naknadno bi radili klasični darovni ugovor s polovicom onoga što bude upisano u zemljišne knjige (zemljište i pola kuće), no zbog određenih obiteljskih razloga željela bih da se darovanje vanknjižnog dijela riješi što prije.

Na koji način on meni može darovati samo taj kat kuće, koji sam sama gradila, bez da diramo u zemljišne knjige? Zbog određenih obiteljskih odnosa voljela bih se na ovaj način zaštiti prije nego bude moguće sastaviti klasičan darovni ugovor i upisati se u zemljišne knjige. 

Ako postoji neki primjer takvog ugovora bila bih jako zahvalna.

Hvala!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 20. 09. 2021. at 21:32, CrowJane je napisao:

Na koji način on meni može darovati samo taj kat kuće, koji sam sama gradila, bez da diramo u zemljišne knjige?

Može darovati sa opisnim navođenjem darovane stvari, međutim se postavlja pitanje što ste time riješili, ovo iz razloga što takav ugovor nije provediv u zemljišnoj knjizi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija