Jump to content

Kazna na kućnu adresu bez ponuđenih 50%


Ghartausz

Preporučene objave

Poštovani, molio bih vas za savjet kako postupiti. Prije tjedan dana zaustavljen sam oko 21h navečer u neosvjetljenoj prigradskoj četvrti od strane policijskog motora koji je, ukratko, prošavši kraj mene u lijevoj traci utvrdio da nisam bio vezan sigurnosnim pojasem. Odmah je upalio rotaciju te se priblizio do mene rekavši "Ondje cemo dolje stat" pritom pokazavši na ulaz u dvorište neke trgovine. Mislio sam da je problem bio u mobitelu koji mi je bio u desnoj ruci te da me zbog toga zaustavlja ,ali na kraju sam ostao iznenađen kada je rekao da me zaustavio zbog pojasa iako sam bio vezan, i tokom njegova prolaska sa lijeve strane i tokom zaustavljanja. Naknadno je utvrđeno i da nemam prednju tablicu, što je istina, koja je otpala u vožnji jer su tablica i prednji branik nedavno oštećeni kada je čovjek udario u moje parkirano auto krenuvši u rikverc ,a nije pogledao prema nazad. Tablicu sam ispravio i uredno je stajala na autu par dana te sam tek nedavno primjetio da je nema, ali nebitno. Nadalje, nakon pisanja prekršaja,vraćena mi je vozačka i prometna te mi je rečeno da će doći kazna na kućnu adresu. Nedavno sam čitao da policija više ne smije raditi sa gotovinom pa sam smatrao da se radi o tim, tj. da sad i ono "na licu mjesta" tj. u roku od 3 dana dolazi na kuću ,ali meni je odmah došlo za plaćanje 2/3. Što učiniti, žaliti se na kaznu tj. reći da sam bio vezan(moja riječ protiv njegove), na blef platiti 50% kazne sa dobivenom uplatnicom, ili otići u postaju? Hvala unaprijed na savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, da se nadovežem na prijašnju poruku, bio sam u policijskoj postaji prijaviti gubitak tablice, na što mi je rečeno da to trebam učiniti u mjestu prebivališta,50km od mjesta gubitka. Usput sam pitao i zašto nisam dobio mogućnost plaćanja kazne u roku od 3 dana nego mi je odmah došao prekršajni nalog na kućnu adresu. Na to mi je rečeno da ako imam više od 2 prekršaja godišnje da nemam pravo na tih 50% tj plaćanje na licu mjesta, te nadalje da policajci na motoru inače ne pišu kazne jer da se na "papiru ništa ne vidi", pa ako se itko razumije, ima li zakonske osnove za ikoju od ove dvije tvrdnje jer nisam uspio ništa slično pronaći?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Ghartausz je napisao:

... ako imam više od 2 prekršaja godišnje da nemam pravo na tih 50% tj plaćanje na licu mjesta...

Nije točno, uvijek postoji to pravo, bez obzira na broj prekršaja.

 

prije 11 sati , Ghartausz je napisao:

... da policajci na motoru inače ne pišu kazne jer da se na "papiru ništa ne vidi"...

Ne moraju ti odmah napisati kaznu, može ti ju poslati i naknadno i između ta dva načina nema nikakve bitne razlike, opet bi imao pravo na plaćanje 50%. Kao što kaže sivko, to pravo gubiš jedino ako si negirao prekršaj.

 

Na 20. 09. 2021. at 23:41, Ghartausz je napisao:

Što učiniti, žaliti se na kaznu tj. reći da sam bio vezan(moja riječ protiv njegove), na blef platiti 50% kazne sa dobivenom uplatnicom, ili otići u postaju? Hvala unaprijed na savjetu

Provjeriti u postaji može li se platiti pola, a ako ne, žaliti se na način da priznaješ prekršaj, a navedeš da si mislio platiti pola, samo se nisi razumio s policajcem. Priznanjem ostvaruješ pravo na ublažavanje kazne, pa bi vjerojatno bio u zoni te polovice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , drot13 je napisao:

Nije točno, uvijek postoji to pravo, bez obzira na broj prekršaja.

 

Ne moraju ti odmah napisati kaznu, može ti ju poslati i naknadno i između ta dva načina nema nikakve bitne razlike, opet bi imao pravo na plaćanje 50%. Kao što kaže sivko, to pravo gubiš jedino ako si negirao prekršaj.

 

Provjeriti u postaji može li se platiti pola, a ako ne, žaliti se na način da priznaješ prekršaj, a navedeš da si mislio platiti pola, samo se nisi razumio s policajcem. Priznanjem ostvaruješ pravo na ublažavanje kazne, pa bi vjerojatno bio u zoni te polovice.

Puno hvala na informaciji. Zar žaljenjem ne bih pokrenuo sudski postupak, te uz njega platio i kaznu i 100kn za već napravljen nalog, što bi me izašlo skuplje nego da platim 2/3? Na početku ove godine sam se žalio za prekoračenje brzine od 30km/h(ujedno i jedina kazna za brzinu do sada)tj. priznao krivnju,pokajao se,predložio uvid u evidenciju kazni, predočio ugovor o radu na 4h i zamolio da mi se bar dopusti plaćanje na rate, na kraju je donesena presuda da je kazna primjerena i da je mogu platiti i morao sam platiti sudske troškove i kaznu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija