Jump to content

premiještanje osobnog automobila


kira

Preporučene objave

Na gradskom parkingu parkirao sam osobni automobil na mjesto za invalide, "nisam vidio , zadnje mjesto u nizu", no nije opravdanje i znam da je kažnjivo,.no po povratku nakon cca dva sata moje auto je premješteno, uz kaznu 500+700 kn, dakle premiještanje i kazna prometnog redarstva,.

Moje pitanje je dali prometno redarstvo ima pravo na ovu sankciju, mjeru budući se radi o zatvorenom parkingu i nigdje nije istaknut znak upozorenja o mogućnosti premiještanju vozila,.pa i cijena,.

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je opravdano i trošak je trenutno takav. Na kaznu se možeš žaliti, pa će o njoj odlučivati sud (što se ne isplati, jer sad možeš platiti pola, a sud ovu za parkiranje na mjestu za invalide vjerojatno neće smanjivati), a ako ne platiš trošak, oni će ići na ovrhu i imat ćeš još dodatnih troškova...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 21. 09. 2021. at 11:23, Borbena7 je napisao:

Prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama auto smije biti uklonjeno ako je ostavljeno na mjestu rezerviranome za parkiranje vozila osoba s invaliditetom.

U napisanom prometnom prekršaju, izrečena je novčana kazna s pozivom na članak zakona, no nije nigdje naznačeno da se ista uvećava za premiještanje vozila, niti je iz istog vidljivo premiještanje,.kako je to zapravo regulirano,.

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 minuta, kira je napisao:

Premještaj vozila naređuje prometno redarstvo, i u prometnom prekršaju to mora biti naznačeno, uključivo i fotografije s specifikacijom troškova,. 

točno je da premještaj vozila, uz policiju, može narediti i prometno redarstvo jedinice lokalne samouprave.

točno je isto da se prije izdavanja naredbe za premještanje vozilo mora fotografirati.

netočno je da mora postojati specifikacija troškova. troškove premještaja vozila snosi vlasnik, a troškovi su propisani odlukom jedinice lokalne samouprave (grada ili općine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, Iustitia_ZD je napisao:

točno je da premještaj vozila, uz policiju, može narediti i prometno redarstvo jedinice lokalne samouprave.

točno je isto da se prije izdavanja naredbe za premještanje vozilo mora fotografirati.

netočno je da mora postojati specifikacija troškova. troškove premještaja vozila snosi vlasnik, a troškovi su propisani odlukom jedinice lokalne samouprave (grada ili općine)

Premiještanje vozila je također sankcija, dakle mjeru koju određuje prometno redarstvo, i to mora biti istaknuto u obavijesti o prometnom prekršaju,.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 23. 09. 2021. at 0:02, kira je napisao:

Premiještanje vozila je također sankcija, dakle mjeru koju određuje prometno redarstvo, i to mora biti istaknuto u obavijesti o prometnom prekršaju,.

Pod br.1 po.15 i 16 https://mladost-sport.hr/test/pauk-pravilnici-i-obrasci/. (tako je i kod drugih).

Ne može bit istaknuto jer obavijest nije ni napravljena za to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 24. 09. 2021. at 7:40, sivko je napisao:

Pod br.1 po.15 i 16 https://mladost-sport.hr/test/pauk-pravilnici-i-obrasci/. (tako je i kod drugih).

Ne može bit istaknuto jer obavijest nije ni napravljena za to.

Kada sam došao preuzeti vozilo na šofer šajbi je bio listić na kojem od strane prometnog redarstva izrečena sankcija s pozivom na članka zakona i kojim mi je izrečena novčana kazna u iznosu od 700,00 kn, "parkiranje na mjestu predviđenom za invalide", dakle nigdje nema kazne niti pozivanje na članak prometnog redarstva da mi je izrečena i kazna ili trošak za premiještanje vozila,.

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija