Jump to content

Ovrha fina očevidnik


yaqyaq

Preporučene objave

Blokiran sam od strane banke radi kredita ali samo su poslali na naplatu rate koje nisam plačao 6 mjeseci (problemi životni)

Od strane fine sam blokiran u 6 mj i tada sam otvorio zaštičeni račun i fina mi je skinula ono što je ostalo na računu,nekih 400kn

Ovrha je oko 12000 kn ali to su znači rate koje nisu naplatili jer sam prebacio primanja u drugu banku prije blokade 

Preko mobilnog bankarstva  vidim da je dug narastao za još 4000 kn (7 i 8 mj rate) pa pitam zar nisu trebali otkazati cijeli kredit  i poslati na naplatu?

Sad znači oni mogu za npr. za 6 mjeseci poslati drugu ovrhu na ime istog kredita pošto će dug narasti  a ova prva ovrha stoji na fini ?

 

 

 

uređeno: od yaqyaq
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • yaqyaq je promijenio naziv u Ovrha fina očevidnik
prije 20 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovrhovoditelj sva neplaćena, a dospjela potraživanja može pokušati naplatiti prisilnim putem. Tako da je izbor na njemu kada će pokrenuti prisilnu naplatu i preko kojega predmeta ovrhe.

Nešto sam zaboravio napomenuti

Ovrha je bila krajem 6. mjeseca a sredinom 7. mjeseca dolazi dopis u moje računovodstvo da se svaka dalnja uplata vrši na njihov račun i moje računovodstvo je ono što je ostalo nakon zaštičenog posalo njima u 8 i 9 kad je sjela plaća i to vidim na izvodu plaće gdje je naveden taj iznos rata i kamata koje nisam platio.

To mi je jasno da sada uzimaju ali mi nije jasno šta kada dug neplačenih rata naraste nakon npr 3 mjeseca na 6000kn da li onda oni mogu opet pokrenuti novu ovrhu za isti kredit pošto sada otplačujem neotplačene rate prethodno razdoblje od 6 mjeseci

I kako ja mogu pratiti stanje otplate te prve ovrhe koja je na fini a tamo se ne vide ove uplate koje moje računovodstvo šalje u banku

I šta je sa glavnicom, da li ona ostaje ista ili se povečava

uređeno: od yaqyaq
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, yaqyaq je napisao:

To mi je jasno da sada uzimaju ali mi nije jasno šta kada dug neplačenih rata naraste nakon npr 3 mjeseca na 6000kn da li onda oni mogu opet pokrenuti novu ovrhu za isti kredit pošto sada otplačujem neotplačene rate prethodno razdoblje od 6 mjeseci

Mogu pokrenuti ovrhu za svaku ratu koju po dospijeću ne platite 

prije 3 minuta, yaqyaq je napisao:

I kako ja mogu pratiti stanje otplate te prve ovrhe koja je na fini a tamo se ne vide ove uplate koje moje računovodstvo šalje u banku

A FINA-a ne plijeni te novce po računu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Borbena7 je napisao:

Mogu pokrenuti ovrhu za svaku ratu koju po dospijeću ne platite 

Znači po tome mogu godišnje pokrenuti 12 ovrha  za svaki mjesec po istom kreditu?

A FINA-a ne plijeni te novce po računu?

Fina je zapljenila nešto sitno kad su mi blokirali račun i od prve plaće u 7 mjesecu ostatak a nakon toga dopisa više nemaju šta

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 23. 09. 2021. at 9:23, yaqyaq je napisao:

Da , na platnoj listi mi se vidi da skidaju 350 kn koje ostaju nakon što ostatak ode na zaštičeni račun 

Borbena molim odgovor kako da pratim stanje ovrhe preko očevidnika kada moje računovodstvo sada plaća opet direktno banci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 25. 09. 2021. at 13:48, Borbena7 je napisao:

Uopće ne mogu pratiti tko Vas je sve ovršio, temeljem kojih ovršnih isprava, te što se i na koji način naplaćuje?

Banka me ovršuje sredinom 6.mj preko Fine zbog neplačanja kredita (6 rata koje vidim u očevidniku na Fini)

Fina mi blokira račun i uzima 50-tak kuna koliko sam imao na tekućem račuinu nakon čega ja otvaram zaštičeni račun

Poslodavac mi plaću u 7.mj isplačuje na zaštičeni račun a ostatak (350 kn) na blokirani gdje se automatski povuku novci na finu i ja vidim da je ukupan iznos plačen 50 kn od 6 i 350 od 7 mj.

Banka sredinom 7.mj šalje poslodavcu izjavu( u prilogu) da direktno što ostane od plaće uplačuju njima i poslodavac to radi s plačom od 8 i 9 mj. i ja vidim na platnoj listi da je 350 kn otišlo prema banci u 8 i 350 kn u 9 mj.

Mene sada zanima samo kako pratiti stanje otplate duga jer u Fini i dalje stoji da sam otplatio 400 kn a ovih 700 nije kod njih zavedeno

Hvala

 

banka 2.JPG

BANKA.JPG

uređeno: od yaqyaq
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , yaqyaq je napisao:

Mene sada zanima samo kako pratiti stanje otplate duga jer u Fini i dalje stoji da sam otplatio 400 kn a ovih 700 nije kod njih zavedeno

Nikako, jer FINA-a nema podatke o ovim uplatama. Ovrhovoditelj bi trebao povući ovršnu ispravu sa FINA-e ukoliko se za isti dug namiruje preko plaće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Borbena7 je napisao:

Nikako, jer FINA-a nema podatke o ovim uplatama. Ovrhovoditelj bi trebao povući ovršnu ispravu sa FINA-e ukoliko se za isti dug namiruje preko plaće.

Da li ja moram obavijestiti banku ili javnog bilježnika koji je poslao ovrhu jer ne znam kakav je postupak pošto ne vjerujem da će banka sam ato uraditi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, Borbena7 je napisao:

Banka s ovim nema ništa. A javni bilježnik još manje.

 

Kome da se obratim ako kažete da banka niti bilježnik nemaju ništa s time?

Ovrhovoditelj je banka ako su me oni ovršili na fini preko javnog bilježnika

Možete li biti konkretni u odgovorima jer puno nas nije pravno potkovano pa ovakvi odgovori ne služe za pomoć a ovaj forum bi trebao služiti tome

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija