Jump to content

Kuća na samoj međi i prozor koj gleda u moje dvorište


lcresic

Preporučene objave

 

Poštovanje,

Susjed ima sagrađenu kuću na mojoj međi odnosni na samoj međi sa prozorom koji gleda u moje dvorište . Ista kuća je sagrađane prije 1970. godine . Ja imam u svojem  dvorištu ispred tog prozora hrastove mladice na udaljenosti koje su udaljene od moje međe te susjedove kuće 60 cm . prije par dana je isti susjed ušao u moje dvorište odnosno vrt i posjekao te iste mladice visine  12 cm . Dali ja imam pravo ispred njegova prozora napraviti panel koji bi mu sprječio gledanje u moj vrt,dvorište i na kojoj udaljenosti , sve sam prijavio policiji ali preostaje mi samo privatna tužba. dali je ta tema prozora u dvorište regulirana kakvim zakonom 

Molio bi savjet s obzirom da da se susjedova kuća nalazi na samoj međi mojeg posjeda i kakva su moja prava 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , lcresic je napisao:

dali je ta tema prozora u dvorište regulirana kakvim zakonom

Je kod gradnje novih građevina prostornim planovima koji propisuju da se na udaljenosti manjoj od 3 m ne mogu izvoditi otvori. Na vaše zatečeno stanje (od 1970) ne može se previše utjecati no sve više JLS dozvoljava postavljanje metalnih panela koji bi služili kao vlastita ograda (unutar svoje međe).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija