Jump to content

Stare ovrhe


Petarizitalije

Preporučene objave

Pozdrav

 

vec 15 godina radim u inozemstvu i tamo nemam problema s ovrhama koje su zamnom ostale u Hr. Usao sam u e-blokade i vidio sam da ima puno predanih i nenaplacenih (17 ovrha) od kojih je samo jedna u redoslijedu naplate. Zanima me da li otplatom te jedne fakticki postajem deblokiran?

Ako je tako, da li ostalih 16 vjerovnika bude obavjesteno da je racun deblokiran i da ima prometa po racunu pa da oni ponovno aktiviraju blokade ili se moze pretpostaviti da su zbog proteka vremena odustali zbog nenaplate.

zna li se da li komunalne sluzbe i teleoperateri ipak nakon 10-15 godina bez kune naplate otpisuju potrazivanja ili ce ganjati do moje smrti 😀

Hvala 👍

uređeno: od Petarizitalije
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Petarizitalije je napisao:

Usao sam u e-blokade i vidio sam da ima puno predanih i nenaplacenih (17 ovrha) od kojih je samo jedna u redoslijedu naplate. Zanima me da li otplatom te jedne fakticki postajem deblokiran?

Da.

prije 16 sati , Petarizitalije je napisao:

Ako je tako, da li ostalih 16 vjerovnika bude obavjesteno da je racun deblokiran i da ima prometa po racunu pa da oni ponovno aktiviraju blokade ili se moze pretpostaviti da su zbog proteka vremena odustali zbog nenaplate.

Gotovo nitko ne odustaje, najčešće se radi o postupanju FINA-e po čl. 12. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima. A i uvijek mogu prilikom pokušaja naplate vidjeti stanje po računu.

prije 16 sati , Petarizitalije je napisao:

zna li se da li komunalne sluzbe i teleoperateri ipak nakon 10-15 godina bez kune naplate otpisuju potrazivanja ili ce ganjati do moje smrti

Pokušajima naplate će prekidati zastarni rok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija