Jump to content

Naplata Eos Matrixa i preko zaštićenog raćuna


mira223311

Preporučene objave

Kao što se vrlo često do sada pokazalo, vjerojatno je i to samo njihov pokušaj: ako prođe- prođe. Nisam pravne struke, imate na FB cijelu grupu o njima i onoj drugoj firmi istog "tona", pa pogledajte što sve pokušavaju. Ne znam po kojoj bi osnovi oni ovršili firmu u kojoj radite za Vaš dug. Jedino ako firma ne isplaćuje ovršni dio plaće na Vaš tekući račun, kako bi oni to mogli dobiti, kao što Vam je već odgovoreno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , mira223311 je napisao:

Ma nije mi jasno, već imam drugu ovrhu na plaći koja se skida, oni su tek drugi na redu u fini.

Da, ne razlikujete te dvije ovrhe. Ova prva ovrha je očito na novčanim sredstvima koja ide preko FINA-e. Pa ako oni traže ovrhu na plaći preko poslodavca, onda nisu drugi u redu, već prvi kada je u pitanju ovrha na plaći.

prije 14 sati , mira223311 je napisao:

Sad ispada da traže od poslodavca da mi na zaštićeni dio stavi njihov dug da se naplaćuje

Ne traže to, već da provodi prisilnu naplatu u odnosu na nezaštićeni dio plaće.

prije 14 sati , mira223311 je napisao:

a bojim se ako mi to dospije do glavnih šefova mogla bih dobit otkaz samo tako...

Ovrha na plaći nije opravdan razlog za Vaš otkaz, možda za nekoga tko radi u računovodstvu ili pravnoj službi poslodavca.

prije 12 sati , ana.bab je napisao:

Kao što se vrlo često do sada pokazalo, vjerojatno je i to samo njihov pokušaj: ako prođe- prođe.

Da bi se ovako što tvrdilo, treba vidjeti dokumentaciju koju su dostavili na provedbu. 

prije 12 sati , ana.bab je napisao:

Ne znam po kojoj bi osnovi oni ovršili firmu u kojoj radite za Vaš dug

Pogledajte čl. 201. Ovršnog zakona.

prije 12 sati , ana.bab je napisao:

Jedino ako firma ne isplaćuje ovršni dio plaće na Vaš tekući račun, kako bi oni to mogli dobiti,

Ovo bi bio prekršaj poslodavca, ali ne i osnova za njegovu ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

može li eos tražit od poslodavca da dostavi podatke o tome da li je radnik u radnom odnosu još uvijek, u kojem je redosljedu naplate eos, koji je očekivani datum početka naplate eos-a itd. primjenjuje li se tu uredba o zaštiti podataka ili nešto drugo?

 

pri tome, eos nije ni dostavio ugovor o ustupu tražbine, a traže da se ustegne plaća radnika u pogledu koje već postoji druga ovrha.

hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, mila1501 je napisao:

može li eos tražit od poslodavca da dostavi podatke o tome da li je radnik u radnom odnosu još uvijek, u kojem je redosljedu naplate eos, koji je očekivani datum početka naplate eos-a itd. primjenjuje li se tu uredba o zaštiti podataka ili nešto drugo?

Može. Imaju opravdani pravni interes.

prije 5 minuta, mila1501 je napisao:

pri tome, eos nije ni dostavio ugovor o ustupu tražbine, a traže da se ustegne plaća radnika u pogledu koje već postoji druga ovrha.

Nije nužan ugovor o ustupu, može se dokazati i s drugom dokumentacijom. Općenito je bitan sastav cjelokupno dostavljene dokumentacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija