Jump to content

Lazno bolovanje & Izvanredni otkaz radniku


synagile

Preporučene objave

Pozdrav,

Radnik kojeg sam zaposlio na određeno (1mj) se nakon tjedan dana pokazao kao loš izbor (otkrio da je otvorio lažno bolovanje za 1 dan, kolega prijavio da ne moze radit sa njim, kupci kazu da visi na mobitelu i ne radi, itd da ne pričam) pa sam ga pozvao i priopćio mu da zbog svih okolnosti više ne računamo na njega i da može odraditi zadnji dan. Radnik je to prihvatio pa se brzo vratio i demonstrativno (kako to već ide) objavio da on neće radit zadnji dan i da ide odmah sa posla. Nakon sat-dva, vraća se sa novim otvorenim bolovanjem na 14 dana.

Što mogu napraviti osim prijaviti lažno bolovanje HZZO-u (to sam promptno poslao zahtjev)? odnosno mogu li ga odjaviti sa realnim "zadnjim danom" ili trebam čekati istek ugovora da bih ga odjavio, budući da je trenutno na lažnom bolovanju?

uređeno: od synagile
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Borbena7 je napisao:

Ako ste postupili po zakonu i ako ste mu uručili odluku o izvanrednom otkazu ugovora o radu, tada ga možete odjaviti, jer u ovakvim slučajevima radni odnos prestaje sa danom dostave odluke o otkazu radniku

 

Hvala na informaciji.

Za informaciju drugima koji možda upadnu u ovakvu situaciju, pošaljite odluku sa povratnicom i odjavite sa tim datumom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija