Jump to content

Ovrha nad primanjima od CZSS


jakovsim

Preporučene objave

Pozdrav.

Radi se o sljedecom problemu buduci da sam nezaposlen vise od 20 godina(75 godina) te nemam primanja osim povremene pomoci od strane obitelji ostvario sam socijalnu  mjesecnu pomoc od 920 kuna od CZSS Zagreb  te sam kroz 3 godine uspio ustediti oko 9000 kuna na tekucom racunu koji su mi pocetkom 9 mjeseca 2021 ovrseni od strane Fine zbog duga prema Telemach(Tele2) podnio sam zahtjev za povrat sredstava u Fini jer su 100%izuzeta od ovrsnog zakona te nisam imao drugih priljeva osim socijalne pomoci na tekucom racunu (nisam bio uopce obavijesten usmeno niti pismeno da nece biti prihvacen povrat iako su imali sve podatke))nakon 7 dana osobnim dolaskom u Fini su mi rekli da su sredstva ovrsena prije otvaranje  zasticenog racuna te zbog toga nisu obavezni izvrsiti povrat inace sredstva su jos uvjek kod Fine pa me zanjima jeli su duzni ili ne izvrsiti povrat .Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete pokušati tražiti proglašenje pljenidbe i prijenosa novčanih sredstava nedopuštenim. Zahtjev se po čl. 210. OZ-a podnosi nadležnom Općinskom sudu. Pazite na rok od 60. dana prema čl. 209. OZ-a, a žalbeni razlog na koji bi se mogli pozvati je po čl. 50. st. 1. toč. 6. OZ-a. Ovakav zahtjev trebate potkrijepiti sa što više dokaza - od toga da ste stvarno ovršeni preko FINA-a, do odobrenja socijalne pomoći...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija