Jump to content

Ovrha


Torcast

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam plaću od 7000kn. Imam administrativnu zabranu na plaći temeljem suglasnosti o zapljeni plaće ( kredit ) i tu mi se skida 2400kn. Ostatak je plaća. U slučaju ovrhe na novčanim sredstvima što se događa odnosno koliko mi ostaje za živiti? Koliko vremenski treba da ovrha počne? Što sa kreditnim karticama da li se i one blokiraju ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Torcast je napisao:

slučaju ovrhe na novčanim sredstvima što se događa odnosno koliko mi ostaje za živiti?

Kao zaštićeni dio isplaćuje Vam se plaća u iznosu od 4.482,67 kn, dok je ostali dio plaće raspoloživ za provedbu ovrhe.

prije 14 sati , Torcast je napisao:

Koliko vremenski treba da ovrha počne?

Nema pravila. Zastara je 10. godina od pravomoćnosti, pa je u tom roku mogu pokrenuti kada već požele.

prije 14 sati , Torcast je napisao:

Što sa kreditnim karticama da li se i one blokiraju ili?

Da.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Borbena7 je napisao:

Da li se ovaj kredit naplaćuje temeljem isprave po čl. 202. Ovršnog zakona? Ako je tako, onda će se on i dalje nastaviti naplaćivati i to bez obzira, da li će drugi vjerovnik pokrenuti ovrhu na novčanim sredstvima preko FINA-e ili ovrhu na plaći preko poslodavca.

Da skida se sa administrativnom zabranom plaća i ostaje spomenutih cca 4600 primanja. To znaći da kad bi netko ovršio da se nema od čega naplatiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija