Jump to content

Pljenidba pokretnina


Tajno

Preporučene objave

Postovani, imam realiziranu pozajmicu. Kasnila sam sa placanjem. Poslali su mi zaduznicu na finu i obustavu na placu ali su u redu cekanja. Ja im samostalno uplacujem svaki mj nesto ali nisu zadovoljni sa time. Danas su mi poslali sms da ce mi doci pljeniti. Zivim kod roditelja. Koje dokumente mi moraju dati kada dodu na vrata te da li smo ih obvezni pustiti ili ne? Takoder imam auto star 16 god nema nikakvu vrijednost ali meni koristi pa bi ga danas poklonila ocu i napravila prijenos vlasnistva. Da li mi mogu uzeti taj auto iako u tom trenu kada dodu nece biti vise u mojem vlasnistvu.

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su na oba mjesta na čekanju, tada mogu predložiti sudu donošenja rješenja o ovrsi na pokretninama ili na autu (nisu iste ovrhe i ne mogu obje biti istovremeno). Auto poklonite ocu, a ovrhu na pokretninama provodi sud, tako da sudski ovršitelj dolazi popisati pokretnine. Niste ga dužni pustiti, ali se on može vratiti uz nalog suda da uz pomoć bravara uđe u nekretninu. Pri prvom uredovanju sudskog ovršitelja biti će Vam uručeno rješenje o ovrsi na koje u roku 8 dana možete uložiti žalbu, ali ona ne odgađa provedbu ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Pljenidba pokretnina

Postovana hvala puno na pomoci. Znaci u svakom slucaju moram dobiti obavijest da je protiv mene pokrenut sudski postupak ili u pisanom obliku na adresu ili putem e gradanin? Jer ja nisam dobila nista samo mi je gospoda iz njihovog odjela naplate poslala sms nakon sto sam rekla da nemam od kud odmah platiti cijeli dug. 10 min nakon razgovora poslala je sms da ce pljenidba biti tog datuma. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, dmaljuna20 je napisao:

10 min nakon razgovora poslala je sms da ce pljenidba biti tog datuma. 

Ako tako i bude, sudski ovršitelj Vam mora ostaviti obavijest da je bio na adresi i da Vas nije zatekao. Također, Vi uvijek možete pristupiti sudu i zatražiti informaciju, da li se na Vaše ime vodi ovršni postupak, te imate pravo na uvid u svoj spis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas jos samo mi pomozite jer stvarno nikad u zivotu nisam imala ovakav problem. Na koji sud onda moram ici i sto tocno kazem? Gledam sad e-oglasnu plocu sudova i pod mojim oib-om nema nista jel bi tu moralo sto postojati? Mislim ona je u sms-u napisala da dolaze sutra ali nista nisam dobila na e-gradanin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam od srca na savjetima. Javit cu sto ce biti. Daj Boze da je to samo nacin zaplasivanja da bi dobili vise novaca. Ja im svaki mjesec placam sada sam i poduplala uplate i sutili su dok nisu naplatili svu kamatu. Sad kad je ostala cista glavnica poceli su sa neugodnim telefonskim pozivima i sms-ovima te prijetnjom pljenidbom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , dmaljuna20 je napisao:

Daj Boze da je to samo nacin zaplasivanja da bi dobili vise novaca.

U pravilu Vas uznemiravaju da bi se što prije namirili.

prije 4 sati , dmaljuna20 je napisao:

Ja im svaki mjesec placam sada sam i poduplala uplate i sutili su dok nisu naplatili svu kamatu.

Dobro provjerite, da li su se pri ovakvim uplatama držali reda namirenja po čl. 172. Zakona o obveznim odnosima.

prije 4 sati , dmaljuna20 je napisao:

Sad kad je ostala cista glavnica poceli su sa neugodnim telefonskim pozivima i sms-ovima te prijetnjom pljenidbom.

Zašto im to dopuštate? Evo link, pa pogledajte.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo samo da Vam javim. Bila sam na sudu. Gospoda kaze da pod mojim imenom i oibom nema ovrsnog postupka. Pricekat cu jos da vidim da li ce tko doci danas na vrata ali mislim da je to ipak bio postupak zaplasivanja. Necu joj dati do znanja da sam provjerila neka i dalje prijeti cuvat cu sve poruke i snimati razgovore pa cu vidjeti sto dalje kada rijesim dug. Hvala Vam od srca na svim savjetima i pomoci. Izludila bi bez da ste mi pomogli 😙

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, dmaljuna20 je napisao:

Evo samo da Vam javim. Bila sam na sudu. Gospoda kaze da pod mojim imenom i oibom nema ovrsnog postupka. Pricekat cu jos da vidim da li ce tko doci danas na vrata ali mislim da je to ipak bio postupak zaplasivanja.

Očekivano. Uznemiravanje i zastrašivanje. Nitko Vam ne bi trebao doći na vrata tj. sudski ovršitelj koji po nalogu suda treba doći, jer očito je da ovdje nema osnovu za svoje postupanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

Nema razloga da to trpite, postojanje duga ne opravdava ovakva ponašanja.

Da, samo ne znam kako da se postavim. Zena kao da je sadista. Ukoliko joj se ne suprostavis kad te zove preko telefona onda pocne maltretirati putem sms-a. Ja se samo bojim zaprijetiti joj se da mi stvarno ne bi poslala ovrhovoditelje. Nema se ona sto tu naplatiti od stvari ali taj stres i dijete ako bude u kuci da gleda kako oni hodaju i popisuju to mi me zadrzava da joj se suprostavim. Budem vidjela da po zavrsetku angaziram odvjetnika i tuzim ju. Zvala je i moga oca pa je time prekrsila GDPR.  Hvala jos jednom na svemu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 minuta, dmaljuna20 je napisao:

Ja se samo bojim zaprijetiti joj se da mi stvarno ne bi poslala ovrhovoditelje

Ovakvim stavom nećete utjecati na pokretanje ili ne pokretanje ovrhe na pokretninama. Oni će se bez obzira na Vaša javljanja ili ne javljanja na telefonsko uznemiravanje, odlučiti na ovu ovrhu - ako utvrde da se ne mogu drugačije naplatiti i ako budu spremni predujmiti sve troškove ovog postupka.

E, ovo drugo im je malo problematično, jer rade novi dug na ime dužnika od kojega se ionako ne mogu naplatiti ni za prvi dug, a uz navedeno neizvjesnosti uspjeha u ovom postupku tj. namirenja iz pokretnina je golema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Ovakvim stavom nećete utjecati na pokretanje ili ne pokretanje ovrhe na pokretninama. Oni će se bez obzira na Vaša javljanja ili ne javljanja na telefonsko uznemiravanje, odlučiti na ovu ovrhu - ako utvrde da se ne mogu drugačije naplatiti i ako budu spremni predujmiti sve troškove ovog postupka.

E, ovo drugo im je malo problematično, jer rade novi dug na ime dužnika od kojega se ionako ne mogu naplatiti ni za prvi dug, a uz navedeno neizvjesnosti uspjeha u ovom postupku tj. namirenja iz pokretnina je golema.

Sad kada ste mi pojasnili pretpostavljam da nece ici na to da su to samo prijetnje. Dug nije toliko velik i uplatama koje izvrsavam u dosta kratkom periodu ce se naplatiti. Vidjet cu kako ce teci daljnji razgovori te cu svakako pokusati stati na kraj maltretiranju. Hvala Vam puno na svemu. Nadam se da cu Vas se ikada moci oduziti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Postovana, zaprimljeno je na opcinski sud prijedlog za ovrhu, pljenidbu. Molim Vas savjet. Na adresi na kojoj ja zivim su dvije kuce. Jedna je kuca mojih roditelja druga kucica iza je u kojoj ja zivim. Da li oni imaju pravo uci u kucu mojih roditelja ili samo u kucu u kojoj ja zivim? Dva su odvojena ulaza.

 

Hvala!

uređeno: od dmaljuna20
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija