Jump to content

Drvo Oraha, Kestena vlastiti posjed, prikupljanje plodova


ivekblaz

Preporučene objave

Uredno održavam vlastiti posjed, no u šumi raznog drveća kojeg sam vlasnik na svom posjedu imam i par oraha i kestena. Svake jeseni ako netko nepoznati pokupi plodove a ne javi se meni da to želi koje su mi pravne mogućnosti da tim osobama dokažem da bi bilo dobro da mi se nekako jave da žele nekoliko plodova za sebe. 

Pokloniti ću jer nemam mnogo, ali ne bih htio da netko bez pitanja hoda po posjedu kada nisam kod kuće i još takve plodove prodaje.

 

Otvaram temu i iskustva a zanimaju me pravne situacije sa strane kao vlasnika posjeda kada je vlasništvo narušeno.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne otvaram novu temu, imam slično pitanje, naime kad padne snijeg dođe ralica iz komunalne gradske službe i pokupi snijeg iz javne ceste i zgrče ga na moj posjed, travnjak.

Vozač (prijašnjih zima) ne reagira na moje neslaganje s tim.

Pošto se radi o snijegu(mulju) iz ceste koji je u stvari mješavina soli, kemijskih dodataka ne želim ga imati na svojem travnjaku..

Da li mogu pismeno zabraniti takvo postupanje ako pišem gradskoj upravi ili komunalnom uredu, kako da postupim ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Yokohama je napisao:

Da ne otvaram novu temu, imam slično pitanje, naime kad padne snijeg dođe ralica iz komunalne gradske službe i pokupi snijeg iz javne ceste i zgrče ga na moj posjed, travnjak.

A možete li kako ograditi travnjak, te onemogućiti pristup na njega. Ne mora to biti ograda u doslovnom smislu, ali ga na neki način omeđiti i jasno dati do znanja da je pristup na njega zabranjen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija