Jump to content

proizvodnja prirodne kozmetike


anonimno

Preporučene objave

  • 3 mjeseci kasnije...

i mene ovo interesira. šta nema nikoga da tko bi mogao pomoći?

Konketno me zanima je li potrebna određena srtuka za takvu djelatnost?

Koji tehnički uvjeti?

Možda kakve posebne dozvole?

ili je dovoljno samo registrirati tu djelatnost kao i bilo koju drugu?

 

Unaprijed zahvaljujem na bilokakvoj informaciji!

Anonimus2

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. preuzmite sa interneta NKD, pronađite klasifikaciju

2. nazovite ili se informirajte u Vašem uredu za gospodarstvo za konkretnu (pronađenu prema NKD-u) djelatnost što je potrebno ispunjavati

(za velik broj djelatnosti posebnim pravilnikom su propisani uvjeti koje minimalno morate zadovoljavati glede stručne spreme)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napisali ste :

 

"Molim Vas, ukoliko netko zna kako registrirati djelatnost proizvodnja prirodne kozmetike - u obrtu. Po struci sam kemijski tehničar. Da li ja to mogu sa svojom spremom i što mi je još sve potrebno?

 

Hvala unaprijed

Tanja"

 

 

Prirodna kozmetika je jedno od osjetljivijih područja proizvodnje jer se radi o proizvodima koje koristimo svi mi. Pretpostavljam da znate što to znači (laboratorijska ispitivanja, dobivanja niza raznih dozvola, itd.).

 

Registracija i otvaranje obrta samo po sebi ne predstavlja problem ukoliko zadovoljavate minimalne uvjete (prethodni odgovor, post gore).

 

Procedura za otvaranje takvog obrta je gotovo identična kao i kod svakog drugog obrta. Pravo pitanje jest, kada imate svoju formulu za kozmetički proizvod, kako ćete to uspjeti (legalno i sukladno svim zakonima i propisima) - i u kojem vremenu, testiranja za pojedine proizvode traju mjesecima - plasirati na tržište.

 

Dobro se raspitajte kod ureda za gospodarstvo u nadležnom odjelu, što slijedi kada registrirate obrt.

 

Nakon toga vam je potrebno napraviti MTU - dakle, koje minimalne uvjete bi morala zadovoljavati vaša proizvodnja (po njihovim pravilnicima), da vam se ne bi dogodilo da ostanete samo na - registraciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija