Jump to content

Pravo na nužni dio


Ninky

Preporučene objave

Pozdrav,

Trebam informaciju dali imam pravo na nužni dio kuce od oca koji je umro prije 5 godina od parkinsonove bolesti. Kuca je glasila pola na majku pola na oca,brat je nadogradio kat kuce za sebe u tom vremenu da se osigura napravljena je punomoć da je taj dio njegov. Nakon nekoliko godina kad je od oca bolest uznapredovala,godinu prije smrti su ga bolesnog odvezli da mu se prepise taj njegov dio kuce u vlasništvo. Napravljeno je na prevaru,jer je otac nikad to ne bi napravio da mi ne ostavi nista,nažalost ne znam kako to dokazati jer ga nema.Pitanje glasi...dali imam zakonsko pravo potraživati svoj dio ili nužni dio kuće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Ninky je napisao:

dali imam pravo na nužni dio kuce od oca koji je umro prije 5 godina

Nastupila je zastara zahtjeva potraživati nužni dio, ovo iz razloga što trogodišnji rok iz čl. 84 Zakona o nasljeđivanju, u kojem zastarijeva tužba radi vraćanja darova je objektivan i počinje teći od ostaviteljeve smrti, bez obzira na to kad je nužni nasljednik koji traži vraćanje darova doznao za postojanje ugovora o darovanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Matrix je promijenio naziv u Pravo na nužni dio

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija