Jump to content

Porez na dohodak pri prodaji nekretnine


Dubrovcanin

Preporučene objave

Poštovani

Možda je već netko postavio ovu temu, ali pravno nisam najbolje potkovan, a ni ne nalazim sličan primjer. 

Radi se o sljedećem. Moj otac je ugovorom o doživotnom uzdržavanju, potpisanom i ovjerenom u ožujku 2017. godine, ostavio nekretninu (stan) mome sinu. Otac je umro prošle 2020. godine u studenom, a sin je izvršio uknjižbu prava vlasništva na taj stan u prosincu prošle 2020. godine, dakle prije desetak mjeseci. Sad prodajemo taj stan, imamo ozbiljnog kupca koji se ugovorom o prodaji nekretnine obvezao platiti porez na promet nekretnina, ali me zanima hoće li će moj sin također biti porezni obveznik i hoće li morati platiti porez na dohodak ostvaren prodajom te nekretnine, ili neki drugi porez, a ako hoće koliki je iznos poreza koji bi morao platiti. Naime pročitao sam da bi moj sin mogao biti porezni obveznik ako je nekretninu prodao unutar dvije godine od dana njenog stjecanja, pa ne znam je li to točno i koji je točan datum stjecanja, dan potpisivanja ugovora o doživotnom uzdržavanju, ili dan kada se uknjižio kao vlasnik nakon smrti moga oca.

Unaprijed hvala svima na odgovorima.

uređeno: od Dubrovcanin
sitna greška
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija