Jump to content

Žalba na odluku o izboru kandidata za radno mjesto


Shljock

Preporučene objave

Molim Vas lijepo savjet u vezi žalbe na odluku o izboru kandidata za određeno radno mjesto. Želim poslati žalbu na navedenu odluku, međutim u njoj pod "Pouka o pravnom lijeku" stoji da imam pravo uložiti Zahtjev za zaštitu prava Upravnom vijeću u roku od 15 dana. Jesu li Žalba i taj Zahtjev jedno te isto? Ako ne u čemu je razlika i gdje naći dokument na koji se mogu referirati tražeći ta prava? Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam zaposlen u toj ustanovi, prvi put se javljam na natječaj- zato mi nije jasno zašto u Pravnom lijeku stoji da "kandidat protiv Odluke o odabiru kandidata može uložiti Zahtjev za zaštitu prava u roku od 15 dana od primitka Odluke", a ne jednostavno Žalbu na odluku? Kao netko tko nije ni u kakvom pravnom odnosu s tom ustanovom ne mogu se pozivati na čl. 133. Zakona o radu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Shljock je napisao:

Kao netko tko nije ni u kakvom pravnom odnosu s tom ustanovom ne mogu se pozivati na čl. 133. Zakona o radu?

Ne možete, zato sam Vas i pitala, da li ste zaposlenik. Prema Zakonu o radu, radnik (zaposlenik, uposlenik, djelatnik, namještenik, službenik i slično) je fizička osoba koja u radnom odnosu obavlja određene poslove za poslodavca.

Uložite Vi žalbu, pa se u njoj još i žalite da pogrešnu uputu o pravnom lijeku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija