Jump to content

Nasljeđen račun


miryam

Preporučene objave

Lijep pozdrav!

Sestra je naslijedila  račun svog pokojnog sina .Naravno račun je blokiran nakon prijave smrti.Ali sada nastaje problem.Odlaskom u banku susreli smo se sa poteškoćama .Mada je preuzela račun i zakonski je vlasnik sada toga računa ,uvid u račun joj ne daju .Sa tog istog računa se skidaju sredstva i naplaćuju se kamate kao i kredit koji je osiguran i kod osiguranja su svi papiri predani .Stvorio se minus ,koji sada ona mora pokriti ,a ne dozvoljavaju poslodavcu od pokojnog sina da uplati zaostale plaće na taj račun .Pitanje ,što napraviti ,zvala sam Finu ,nema sudske zabrane sa njihove strane sve čisto .Kako onda ona da zatvori račun ,kada joj ne daju u posjed tom računu ,a dugovi se gomilaju ,obračunavaju viđenje računa i naravno velike su kamate .Šta napraviti sada po tom pitanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

I odgovor na ovo?

Baš tako ,oni se kao moraju naplatiti sa blokirani ga računa ,a ona kao nasljednica nema pravo uvid u račun ,niti se na taj blokirani račun poslije smrti ne može uplatiti zaostala plaća .Eto ,kažu samo zakon je jasan , nema daljnjeg obrazloženja .Poslala sam mail pravnoj službi banke ,sada čekam odgovor .Bitno mi je da imam pisani trag i da mi sve objasne .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budući da i poslodavac duguje preostali iznos plaće, sve to treba uključiti u ostavinu. Nakon što se utvrde nasljednici, preostali iznos plaće poslodavac će uplatiti na račun nasljednika. Na račun pokojnika ne mogu se više primati uplate.      

Ovo je odgovor banke .Nema objašnjenja radi čega ,po kojem zakonu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, Borbena7 je napisao:

Pa da li je tu okončan ostavinski postupak i da li je predmet ostavinske mase bio sporan račun i neisplaćene plaće?

Postupak je okončan,navedeno je da poslodavac mora isplatiti zaostale plaće,ali banka kaže da na taj njegov blokirani račun ne može sjesti plaća ,ali kao što sam prije navela ,uredno sa računa skidaju potraživanja ,naravno tu su i kamate .Sestra ima blokadu na svom računu na zaštićeni joj sjeda misterija od mirovine ,i sada ako uplati poslodavac na njezin račun ,uzet će joj četvrtinu i neće imati za podmiriti sinov račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, miryam je napisao:

Postupak je okončan,navedeno je da poslodavac mora isplatiti zaostale plaće,ali banka kaže da na taj njegov blokirani račun ne može sjesti plaća

Ovo je točno, jer se plaće ne isplaćuju pokojniku već nasljedniku na njegov račun.

prije 3 minuta, miryam je napisao:

uredno sa računa skidaju potraživanja ,naravno tu su i kamate .

Ovaj dio mi nije jasan. Kakva potraživanja se naplaćuju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Ovo je točno, jer se plaće ne isplaćuju pokojniku već nasljedniku na njegov račun.

Ovaj dio mi nije jasan. Kakva potraživanja se naplaćuju?

Imao je mogućnost kupovine na rate sa tekućeg računa ,sve uredno skidaju ,u prešutnom je minusu ,mada minus nikada nije koristio.Mjesec i pol ,kako je on nastradao ,tako oni skidaju sa blokiranoga računa .Tu je i kredit koji je osiguran ,kod osiguravajuće kuće je sve predano od policije do obdukcije .

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, miryam je napisao:

Imao je mogućnost kupovine na rate sa tekućeg računa ,sve uredno skidaju ,u prešutnom je minusu ,mada minus nikada nije koristio.

I do kada planiraju tako postupati? Da li je majka kao nasljednica ponudila banci da želi podmiriti sinov dug? U tom slučaju je dužna podmiriti dug samo do vrijednosti imovine koju je od njega naslijedila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija