Jump to content

Je li predaja otpada iz naslijeđene kuće Romima legalna?


matea_zg

Preporučene objave

To mi se čini kao najpraktičnija i najbrža opcija (kuća se nalazi u Sisačko-moslavačkoj županiji, gdje je trenutno sve stopirano, otkazano ili usporeno zbog potresa.

Mogu li imati pravnih problema ako ih jednostavno pozovem da pokupe otpad iz kuće?

Hvala unaprijed,

Matea

P.S. NIsam bila sigurna gdje ovo objaviti, pa molim administratore da premjeste upit u odgovarajući podforum ako je potrebno.

uređeno: od matea_zg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

Zašto ne bi bila? Taj otpad je sada u vlasništvu nasljednika, a on sa svojim vlasništvom, pokretninama može slobodno upravljati, pa ih tako može i dati nekome.

 

prije 1 sat, drot13 je napisao:

Ako mislite da će biti problema s drugim nasljednicima, preventivno fotografirajte što ste dali da imate snimku stanja, tj. da je jasno da se radilo o otpadu. 

 

Zahvaljujem na odgovorima!

Problema s drugim nasljednicima neće biti (fotografije imam, a i zaista se radi o klasičnom otpadu), samo me brinulo mogu li dobiti kakvu prijavu (pošto je, iz perspektive silnih javnih službi i institucija, upitan način na koji Romi upravljaju prikupljenim otpadom) s obzirom na to da se u zadnje vrijeme znatno mijenja i razvija način gospodarenja otpadom (s čim se načelno potpuno slažem, samo trenutno imam previše toga da bih se bavila razvrstavanjem na mali milijun kategorija i čekala da se nadležne službe sjete reagirati i odgovoriti na mailove i pozive).

uređeno: od matea_zg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , matea_zg je napisao:

samo me brinulo mogu li dobiti kakvu prijavu (pošto je, iz perspektive silnih javnih službi i institucija, upitan način na koji Romi upravljaju prikupljenim otpadom

Ne iz razloga što ne možete odgovarati za postupke drugih, konkretno određene nacionalne manjine. A i upitno je kako će oni iskoristiti te stvari. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Borbena7 je napisao:

Ne iz razloga što ne možete odgovarati za postupke drugih, konkretno određene nacionalne manjine. A i upitno je kako će oni iskoristiti te stvari. 

Jasno, ali sporan "postupak" koji mene ovdje brine je moja, moguće protupropisna, predaja otpada neovlaštenim osobama, što mene čini odgovornom ukoliko je za takvo postupanje propisana sankcija (nisam proučavala propise, pa ne znam napamet kako je to regulirano).

Ali vjerujem da ne bi trebalo biti problema.

uređeno: od matea_zg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija