Jump to content

Prihvaćam novce od životnog osiguranja,prihvaćam li dugove?


sony_bravia

Preporučene objave

Poštovani

1.Moj otac je jamac već 15 godina za kredit te kako od njegove plaće iznos nije dovoljan za ratu kreditu skidaju mu već 15 godina trećinu ili četvrtinu ( nisam siguran) plaće tj sada mirovine pošto je već 2 godine u mirovini.Kako to nije dovoljno ni za kamatu kredit se već poduplao.Otac nema nikakvih nekretnina ni pokretnina na sebi.Kako otac već 15 ak godina uplaćuje premiju neku vrstu životnog osiguranja,te se uskoro bliži istek istog,te bi otac taj iznos darovao meni,u osiguravajućoj kući pitali smo da li je moguće da novci sjednu direkt sinu na račun te su potvrdili da je moguće.Zanima me ukoliko ja prihvatim te novce da li ću nakon njegove smrti nasljediti njegove dugove? 

2. Postoji li ikakva šansa za oprost duga jamcu? ( gospodin kojem je moj otac jamac je prevario na desetke ljudi,dizao je kredite na hipoteke a rate su vraćali jamci ) te je zbog toga neko vrijeme i bio u zatvoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , sony_bravia je napisao:

Zanima me ukoliko ja prihvatim te novce da li ću nakon njegove smrti nasljediti njegove dugove? 

Nećete, ali vjerovnik može pobijati ovu pravnu radnju darovanja.

prije 10 sati , sony_bravia je napisao:

2. Postoji li ikakva šansa za oprost duga jamcu? ( gospodin kojem je moj otac jamac je prevario na desetke ljudi,dizao je kredite na hipoteke a rate su vraćali jamci ) te je zbog toga neko vrijeme i bio u zatvoru.

Ne. Ali jamac može tražiti od dužnika da mu naknadi sve što je isplatio za njegov račun, te ima pravo i na kamate koje teku od dana isplate. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija