Jump to content

Nemogućnost naplate dugovanja ovršnim postupkom


DovlaS

Preporučene objave

Poštovani;

Obraćam Vam se za pravni savjet odnosno pravnu pomoć vezanu za nemogućnost naplate ovrhom na novčanim sredstvima od privatne osobe, koju sam pokrenuo preko agencije FINA prije više od godinu dana, sukladno  Zakonu o provedbi ovrhe na temelju aktivacije zadužnice kojom je evidentirano dugovanje  u ukupnom iznosu većem od 10.000 kn.
 
Svaki put kada odem u FINU da provjerim stanje sa naplatom, vele mi da se ništa ne mijenja i ja ne znam na koji način da naplatim svoj dug od ovršenika.
 
Iz jedne potvrde je vidljivo da je ukupan broj dana blokade ovršenikovog  računa 3459 dana što mi se čini nevjerojatnim. Da čovjek koji živi u Hrvatskoj i ima 3 djece može da se zadužuje i ne vraća dugove toliko dugo.
Nije mi poznato da li dotični ima neki oblik zaštićenog računa niti znam da li je time ugroženo moje pravo na povrat novca.
Navodno je dotični podnio zahtjev za osobnim bankrotom.
 
Ljubazno molim da mi date pravnu pomoć i upute vezane za potrebu da naplatim nepodmireno dugovanje obzirom da mi je taj novac prijeko potreban.
 
Za dodatne informacije,stojim na raspolaganju.
 
Unaprijed se zahvaljujem na pomoći.
 
Srdačan pozdrav.
 


 

Potvrda 1.jpg

Potvrda 2.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na odgovoru. Ljubazno molim ako mi možete dati smjernice gdje i na koji način mogu predložiti ili predati prijedlog za ovrhu na drugom predmetu ili sredstvu ovrhe. Nadalje, da li moram kontaktirati dužnika te provjeravati moguća druga sredstva ovrhe jer sam izgubio kontakt s njim. I na kraju, da li moram snositi dodatne troškove za promjenu uvjeta ovrhe, obzirom da sam i za postojeći obvršni postupak morao sam snositi trioškove istog.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 24 minuta, DovlaS je napisao:

gdje i na koji način mogu predložiti ili predati prijedlog za ovrhu na drugom predmetu ili sredstvu ovrhe

Pri nadležnom Općinskom sudu. Na koji predmet ste se odlučili?

prije 25 minuta, DovlaS je napisao:

Nadalje, da li moram kontaktirati dužnika te provjeravati moguća druga sredstva ovrhe jer sam izgubio kontakt s njim.

Ne, dapače.

prije 25 minuta, DovlaS je napisao:

I na kraju, da li moram snositi dodatne troškove za promjenu uvjeta ovrhe, obzirom da sam i za postojeći obvršni postupak morao sam snositi trioškove istog.

Da s obzirom na vrstu duga, a sve sukladno čl. 14. st. 2. Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na odgovoru.

Obzirom da se radi o osobi ovršeniku za koju sumnjam odnosno pretpostavljam da ima zaštićeni račun kao roditelj-skrbnik 3 djece te da vjerojatno prihode za život ostvaruje radom na crno ili socijalnom pomoći, na koji način i gdje mogu provjeriti da li dotični ima takav račun te da li posjeduje uopće neku nekretninu ili pokretninu kao moguće sredstvo za provođenje nove ovrhe. Jer ne bih htio sebi stvarati dodatne troškove ovrhe ako dotični ne posjeduje nikakvu nekretninu ili pokretninu.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija