Jump to content

Povrat novaca - online trgovina


Cules8

Preporučene objave

Pozdrav,

kupio 2 tipkovnice preko jedne online trgovine. Kada sam preuzeo robu utvrdio sam grešku na jednoj tipkovnici te sam tražio zamjenu jednog proizvoda. Budući da proizvod nije bio dostupan ponuđen mi je povrat sredstava. Trgovina mi je vratila novce za oba proizvoda umjesto za jedan proizvod (nisam primijetio uplate dok mi nisu poslali mail). Sada mi šalju mailove i prijete sudskom tužbom ukoliko ne vratim novce koje su prije 2 mjeseca "greškom" uplatili. Da li sam po nekom zakonu dužan vratiti novce ili iste mogu zadržati obzirom da nije moja greška, a novci su već odavno potrošeni.

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Cules8 je napisao:

Pozdrav,

kupio 2 tipkovnice preko jedne online trgovine. Kada sam preuzeo robu utvrdio sam grešku na jednoj tipkovnici te sam tražio zamjenu jednog proizvoda. Budući da proizvod nije bio dostupan ponuđen mi je povrat sredstava. Trgovina mi je vratila novce za oba proizvoda umjesto za jedan proizvod (nisam primijetio uplate dok mi nisu poslali mail). Sada mi šalju mailove i prijete sudskom tužbom ukoliko ne vratim novce koje su prije 2 mjeseca "greškom" uplatili. Da li sam po nekom zakonu dužan vratiti novce ili iste mogu zadržati obzirom da nije moja greška, a novci su već odavno potrošeni.

lijep pozdrav

Moraš vratiti novac, za 1 tipkovnicu. i zakonski a i moralno.
Kao što su oni tebi vratili vratili novac za 1 tipkovnicu - koja je imala grešku.
To vam je jedan motiv više, da ispadnete korektni prema njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 48 minuta, Cules8 je napisao:

Da li sam po nekom zakonu dužan vratiti novce ili iste mogu zadržati obzirom da nije moja greška, a novci su već odavno potrošeni.

Naravno da ste dužni, ako to ne napravite dobrovoljno, oni svoja prava uistinu mogu potražiti na sudu tužbom radi stjecanja bez osnove, a temeljem čl. 1111. Zakona o obveznim odnosima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija