Jump to content

Visa premium PBZ


Switch

Preporučene objave

Poštovani,

Služba za naplatu otkazala mi je ugovor i poslala sve rate glavnice kredita na naplatu odmah. Ostalo je još 22 rate i otplaćeno je više od pola. Nagomilao mi se i dug po potrošnji kako sam ostao bez posla i s njima se ništa nije dalo dogovoriti o otplati na rate. Tražili su da im odmah uplatim 18.000kn inače otkazuju karticu, što su i napravili prije 2 dana. 

Poslali su mi račun od 46.000kn za naplatu odmah. To je bila Visa platinum kartica i dok sam plaćao račune i preko 20.000kn sve super i nagomilali mi hrpu bodova. Sad su naravno okrenuli ploču jer lova više ne stiže. Menadžerica za naplatu se pravi blesava i kao nek ja plaćam koliko mogu, ali sve to ide na sud.

Mogu im plaćati do 2500kn mjesečno što ću redovno i uplaćivati. Nikakav dogovor se ne može postići s njima oko plaćanja na rate. Kao, kartica više ne postoji i bla bla. Pitanje je što li će oni sad dalje poduzimati? Ovrhu mi ne mogu napraviti po računu jer ništa nema, nemam redovna primanja, ne mogu sjesti na nekretninu, ne mogu pokretnine. Od TV-a, kreveta i slično se baš neće naplatiti. Nastavit ću im plaćati redovno i smanjivati dug. 

Da li to pali da me ostave na miru?

 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
Na 29. 10. 2021. at 17:45, Borbena7 je napisao:

Da, jer im to nije primarna djelatnost.

Pozdrav Borbena7,

PBZcard mi je početkom tjedna poslao opomenu pred tužbu i to s krivim iznosom jer ja njima plaćam mjesečno manji dio i tako sam smanjio dug. Iz njihovog odvjetničkog društva Leko$  vratili su me na upit u PBZ koji mi je napisao točan iznos i kao ako.platim do 22.3.'22. sve radnje obustavljaju. Naravno da ne mogu platiti 40tis. odjednom.  Odbacuju bilo kakav dogovor ili nagodbu... ništa-plati sve- ili te tužimo.

Pitanje je koliko će mi nabiti odvjetničkih troškova na 40tis. ostatka duga i da li ima SMISLA plaćati više iŝta po tom dugu jer će opet biti krivi iznos u tužbi.

Gospođa u naplati kaže da plaćam koliko mogu. Ne znam više što da radim....da li to pustiti u ovrhu-žaliti se na sve to kad dođe i čekati da prodaju dug EOS-Matrixu pa se s njima dogovarati uz brisanje dodatnih troškova jer oni ionako otkupljuju u bloku ta dugovanja za mizeran iznos.

Koliki bi to mogli potrajati dok im ta ovrŝna isprava ne postane pravomoćna i ako se ja budem žalio na viŝu silu i po onom članku zakona?

Hvala na odgovoru,

Lp, Switch

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste trebali ništa plaćati. Doći će do ukupno cca 50.000,00 Kn.

Nije Eos Matrix jedina agencija za naplatu potraživanja, možda ustupe Eos Matrixu, a moguće da i Eos Matrix vrati natrag PBZ-u, pa ustupe nekoj drugoj.

Potrajati će mjesec, dva, tri. Čekajte!

Možda Vam se promjene financijske okolnosti pa ćete moći riješiti sa nagodbom uz otpis dijela duga sa nekom agencijom i zatvoriti sva dugovanja!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Switch je napisao:

PBZcard mi je početkom tjedna poslao opomenu pred tužbu i to s krivim iznosom jer ja njima plaćam mjesečno manji dio i tako sam smanjio dug.

Ovo je posve nebitno, jer je ključno da u ovršnom prijedlogu iznos bude ažuriran.

prije 4 sati , Switch je napisao:

Pitanje je koliko će mi nabiti odvjetničkih troškova na 40tis. ostatka duga i da li ima SMISLA plaćati više iŝta po tom dugu jer će opet biti krivi iznos u tužbi.

Nema nikakvog "nabijanja", jer su troškovi strogo propisani. Što je manji dug, to su troškovi manji. Tako da itekako ima smisla da obročno plaćate sukladno svojim mogućnostima.

prije 4 sati , Switch je napisao:

žaliti se na sve to kad dođe 

Neosnovanom žalbom se upuštate u novi sudski spor, a što znači i u nove troškove.

prije 4 sati , Switch je napisao:

čekati da prodaju dug

Možete tako čekati i 10-et godina, a pitanje je što ćete dočekati.

prije 4 sati , Switch je napisao:

pa se s njima dogovarati uz brisanje dodatnih troškova jer oni ionako otkupljuju u bloku ta dugovanja za mizeran iznos

Ne ide to baš ovako kako ste Vi zamislili.

prije 4 sati , Switch je napisao:

Koliki bi to mogli potrajati dok im ta ovrŝna isprava ne postane pravomoćna

Mjesec do dva, ako uredno primate poštu.

prije 4 sati , Switch je napisao:

ako se ja budem žalio na viŝu silu i po onom članku zakona?

O kakvoj višoj sili govorite? Zakonu?

prije 4 sati , Marta01 je napisao:

Niste trebali ništa plaćati

Ne bih se složila, glavnica samo raste, a na nju i troškovi kao i kamate.

prije 3 sati , Switch je napisao:

Tako nekako sam i ja mislio jer ovo s njima nema smisla....bilo je 46.000, pa sam spustio na 40tis., no oni će garant opet podići barem na 45000 

Ne podižu oni ništa već kamate rastu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Ne podižu oni ništa već kamate rastu.

A da, te kamate rastu svaki mjesec. Uplatite im 1000, a kamate su preko 200kn svaki mjesec. 

Mislio sam predložiti odgodu ovrhe kad postane pravomoćna jer bi se u 6mjeseci do godine dana situacija trebala poboljšati i mogao bi možda i zatvoriti to dugovanje. 

Žalosno je što više nema nagodbi, a te banke u stranom vlasništvu tu ostvaruju sve veće profite.

Za mjesec dana će me staviti na Općinski sud pa javim koliko će biti ti dodatni troškovi.

Sve  se odmah vidi na e-građani.

Hvala Borbena

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozz, 

vezano za ovu temu zanima me sljedece? 

Da li je zakonski dozvoljeno da djelatnici EOS MATRiXA dolaze fizicki na kucnu adresu dostavljat obavjesti, odluke? 

Naime preuzeli su moj dug od PBZ banke u iznosu 15.000 kn. Ne javljam im se na broj,te sam pustila sve neka ide na ovrhu preko racuna posto sam zaposlena i svaki mjesec mi se skida 1/4?  

Da li je ovakav nacin uopce dozvoljen? 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , pravnica5555 je napisao:

Posto nisam bila kod kuce nisu ju htjeli nikome ostaviti, rekli su da ce poslati postom onda. Ali predstavili su se da su iz Eos Matrixa i da traze osobno mene

Neobično.

prije 2 sati , pravnica5555 je napisao:

Da li je tako nesto dozvoljeno, uznemiravanje, dolazak na kucnu adresu?

Ne, osim ako nije bilo sudsko uredovanje, radi ovrhe na pokretninama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Vlasnik pokretnina mora dokazati da su njegove, a ne ovršenikove.

A Vi to ne možete dokazati.

Ako npr.kuća u kojoj živi ovršenik suvlasnik ima tri odvojena stana sa zasebnim ulazima i pišu imena, onda nema smisla da bi ovrhovoditelj ulazio u tuđe nekretnine u kojima ovršenik evidentno ne živi. 

Može jedino plijeniti vrtni alat vani, kosilicu i crijevo za polijevanje za što se ne može dokazati čije je čije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 15. 03. 2022. at 23:16, Switch je napisao:

Za mjesec dana će me staviti na Općinski sud pa javim koliko će biti ti dodatni troškovi.

Stavili su me na sud, kako vidim na e-građani (ništa još nije poslano).

Smanjio sam dug ispod 40tis., no troškovi su ukupno  cca 1400kn i eto ode 200eur u vjetar. Ne mogu više ništa plaćati i sad ću to pustiti. Kamate će naravno rasti  stopom cca 200kn mjesečno.

Tako vam posluje PBZ card. Ništa se s njima nije moguće dogovoriti, a ni s ovrhovoditeljom.Nikakve rate ili nagodba.

Ako se budem žalio, opet će dosta narasti radi sudskih troškova. Htio bi tražiti prijedlog za odgodu ovrhe jer će mi to prouzročiti veliku ŝtetu.  

Da li da to čekam dok rješenje o ovrsi ne postane pravomoćno ili zadnji dan do kojeg se može podnijeti prigovor kad primim od bilježnika ili zadnji dan objave na oglasnoj ploči suda ako neću moći primiti tu pošiljku? Na koje članke zakona da se pozovem?

Hvala na odgovoru...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Danas sam vidio da mi je 23.3. pokrenut "Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave". Pročitao sam sve savjete u vezi dugovanja i ovrha za PBZ Card. Samo mi nije jasno dali prijedlog za odgodu ovrhe šaljem sada na ovaj prijedlog i ako da koliki mi je vremenski period za slanje ili ga šaljem tek kada prođe ovih 8 dana (koliki je rok za podmirenje duga u prijedlogu ovrhe) i kad dobijem ako sam dobro shvatio rješenje o ovrsi. Hvala na odgovorima i pomoći. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...
Dana 30. 03. 2022. u 11:45, Borbena7 je napisao:

Šaljite ga kada zaprimite rješenje o ovrsi tj. u žalbenom roku od 8. dana računajući od dana zaprimanja.

Pozdrav Borbena,

Nisu mi mogli uručiti rješenje o ovrsi jer sam 4 mjeseca bio izvan mjesta stanovanja. Bila su 2 pokušja dostave i to sam sve vidio na e-građani. Od 1.9. je rješenje objavljeno na e-oglasnoj suda. Kada počinje žalbeni rok...od 9.9. ili se mogu žaliti i sad već? Poslat ću prijedllog za odgodu ovrhe javnom bilježniku. Jel dovoljno napisati da radi više sile nisam u mogućnosti podmiriti dug i ovrha bi mi prouzročila veliku štetu, što je i istina...pojeli bi mi sve što san na sezoni zaradio, ne bi imao sredstva za život ii sad sam trenutno opet nezaposlen. Hrok me je blokirao i banka mi ne da kredit. Kolko bi mi mogli dati odgodu ovrhe?Računam da će PBZ taj dug prodati radi nemogućnost naplate i onda se mislim dogovarati s onom kuċom koja to otkupi.

 

Hvala na odgovoru

 

Switch

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 03. 09. 2022. u 11:10, Borbena7 je napisao:

Žalbu možete uputiti već sad, ali žalba i prijedlog za odgodu ovrhe nisu isti pojmovi. Bojim se da zbog navedenih razloga nećete uspjeti u prijedlogu.

Poštovana Borbena, 

Žalio sam se na rješenje o ovrsi i nisam ništa prigovarao protiv rješenja i iznosa ovrhe, već sam samo zamolio za odgodu ovrhe i objasnio ukratko zašto to tražim. Sad vidim na e-građani da mi je spis promijenio broj, postao Povrv i određen je sudac. Da li će me sad zvati na raspravu da objašnjavam razloge za odgodu?

Zar to ne ide po užurbanom postupku?

Koliko bi to sad moglo potrajati?

Hvala na odgovoru,

Switch

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Switch je napisao:

Žalio sam se na rješenje o ovrsi i nisam ništa prigovarao protiv rješenja i iznosa ovrhe, već sam samo zamolio za odgodu ovrhe i objasnio ukratko zašto to tražim.

Niste se trebali žaliti već samo dostaviti prijedlog za odgodu.

prije 8 sati , Switch je napisao:

Sad vidim na e-građani da mi je spis promijenio broj, postao Povrv i određen je sudac.

Netko je na sudu pogriješio, ako ste samo tražili odgodu. O takvom prijedlogu se odlučuje na ovršnom odjelu, a ne na parničnom.

prije 8 sati , Switch je napisao:

Da li će me sad zvati na raspravu da objašnjavam razloge za odgodu?

Svakako ćete imati ročište povodom tih svojih navoda iz žalbe.

prije 8 sati , Switch je napisao:

Zar to ne ide po užurbanom postupku?

To Vam je kod nas žurni postupak, a i gdje se Vama žuri?

prije 8 sati , Switch je napisao:

Koliko bi to sad moglo potrajati?

Nema pravila, ovisi o opterećenosti suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 48 minuta, Borbena7 je napisao:

Netko je na sudu pogriješio, ako ste samo tražili odgodu. O takvom prijedlogu se odlučuje na ovršnom odjelu, a ne na parničnom.

Očito nije dobro pročitano jer ne prigovaram ništa rješenju o ovrsi. Očito će onda to sad potrajati. 

Da li me PBZcard može u međuvremenu prodati nekoj od tih kuća za naplatu potraživanja?

Da li u tom slučaju imam pravo tražiti ugovor o cesiji na uvid i izvod fakture, iako znam da to ide skupno pa će zacrniti iznos koji su platili, no koliko sam se uputio, PBZcard otpisuje podosta pri prodaji kako im to sve smanjuje porez na dobit.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Switch je napisao:

Očito nije dobro pročitano jer ne prigovaram ništa rješenju o ovrsi. Očito će onda to sad potrajati. 

Da, slažem se da je odrađeno automatski bez čitanja.

prije 12 minuta, Switch je napisao:

Da li me PBZcard može u međuvremenu prodati nekoj od tih kuća za naplatu potraživanja?

Da, uvijek može ustupiti svoje tražbine.

prije 12 minuta, Switch je napisao:

Da li u tom slučaju imam pravo tražiti ugovor o cesiji na uvid i izvod fakture, iako znam da to ide skupno pa će zacrniti iznos koji su platili, no koliko sam se uputio, PBZcard otpisuje podosta pri prodaji kako im to sve smanjuje porez na dobit

Nisu Vam dužni dati pravo na uvid, a iznos koji je su oni platiti ne utječu na Vaš dug, jer on ostaje onoliki koliki je bio u trenutku ustupa tražbine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
Dana 06. 10. 2022. u 8:54, Borbena7 je napisao:

Da, slažem se da je odrađeno automatski bez čitanja.

Pozdrav Borbena,

Podnio sam prigovor na rješenje o ovrsi i sad vidim na egrađani da je donijeto rješenje kojim se taj prigovor (u biti traženje odgode ovrhe) odbija jer nije dokazano, tj. predočeni valjani dokazi da bi se to moglo uvažiti prema članku tom i tom ovršnog zakona. Ne moram platiti nikakve sudske troškove i imam pravo žalbe na to rješenje u roku 8 dana kad ga primim. 

Sad ću predočiti dokaze kojima tražim odgodu i zanima me kome da šaljem tu žalbu? Ide na Županijski sud. Da li to ide putem javnog bilježnika koji je prvotno izdao rješenje o ovrsi ili direktno putem pisarnice Općinskog suda u Zagrebu? 

Koliko bi dobio na vremenu dok Županijski sud ne odgovori na žalbu? 

Ovrhovoditelj se je očitovao putem suda da ne pristaje na odgodu i bez ikakvog upita je naznačio da neće pristati ni na nagodbu. Znači ne postoji mogućnost dogovora i očito hoće  imati pravomoćno rješenje u rukama.

Nemam novaca za podmiriti taj dug, a i ponašanje  PBZcarda i ovrhovoditelja me samo demotivira da bilo što pregovaram s njima.

Hvala na odgovoru...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Switch je napisao:

Podnio sam prigovor na rješenje o ovrsi i sad vidim na egrađani da je donijeto rješenje kojim se taj prigovor (u biti traženje odgode ovrhe) odbija jer nije dokazano, tj. predočeni valjani dokazi da bi se to moglo uvažiti prema članku tom i tom ovršnog zakona.

Da li je odbijen prigovor ili samo prijedlog za ovrhu?

prije 6 minuta, Switch je napisao:

Sad ću predočiti dokaze kojima tražim odgodu i zanima me kome da šaljem tu žalbu?

Prvostupanjskom sudu na čiju se odluku žalite.

prije 7 minuta, Switch je napisao:

Koliko bi dobio na vremenu dok Županijski sud ne odgovori na žalbu? 

Nema pravila, ovisi koji će Županijski sud odlučivati o žalbi. Možete dobiti par mjeseci, ali i par godina. Osobno ne bih računala na više od pola godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Switch je napisao:

Odbijen je prigovor samo, tj.traženje odgode ovrhe.

Nije Vam odbijen prigovor već samo prijedlog za odgodu.

prije 3 sati , Switch je napisao:

Da li to sad isto ide poštom dostava, pa  do objave na e-ploči suda ako ne primim poštom?

Da, dva puta ide pokušaj dostave putem pošte s tim da između tih dostava mora proći minimalno 30 dana.  Nakon toga putem e-oglasne ploče s tim da pisanu obavijest o toj objavi na e-oglasnoj ploči morate dobiti bez preporuke u svom poštanskom sandučiću.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, Borbena7 je napisao:

Nakon toga putem e-oglasne ploče s tim da pisanu obavijest o toj objavi na e-oglasnoj ploči morate dobiti bez preporuke u svom poštanskom sandučiću.

OK, hvala Borbena,

Nadam se da će to kompenzirati to što su odbili prijedlog za odgodu, tako da sam možda ovu godinu miran, a to mi upravo i treba ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
Dana 03. 03. 2023. u 18:04, Switch je napisao:

OK, hvala Borbena,

Nadam se da će to kompenzirati to što su odbili prijedlog za odgodu, tako da sam možda ovu godinu miran, a to mi upravo i treba ;)

Dostava se rastegnula radi štrajka i tko će znati čega, tako to rješenje još nije dostavljeno. Pokušana je i 2.dostava u 9.mjesecu i nije uspjela. 

Zašto sad sud angažira sudskog dostavljača da mi to dostavi, kad nakon 2 neuspjele dostave to se mora staviti na oglasnu ploču suda? Čekam da to bude tamo objavljeno i da se opet žalim, a sad mi u e-pretincu dolazi informacija da će sudski dostavljač to pokušati dostaviti. 

Kako sad sud 3x pokušava dostavu pismena? Jel to neka nova fora?

Kad on to ne uspije dostaviti, da li će onda sud to staviti na oglasnu ploču? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

Zato što se ovo ne tumači kao neuspjela dostava već kao neuredna dostava. Preuzmite pismeno od sudskog dostavljača.

OK, hvala na odgovoru Borbena, no teško da će mi taj sudski dostavljač to uspjeti dostaviti kako baš i nisam doma, a vrata ne otvaram nikom nenajavljenom.

Da li dostavljač ostavlja obavijest ko i poštar?

Da li će to pisati na e-pravosuđe o tijeku dostave ? 

Potrebna mi je samo info kad počinje rok za žalbu pa da me sad sud ne zezne ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Switch je napisao:

no teško da će mi taj sudski dostavljač to uspjeti dostaviti kako baš i nisam doma

Ponovite će se i sudska dostava.

prije 12 sati , Switch je napisao:

vrata ne otvaram nikom nenajavljenom.

Bilo bi bolje da otvorite, jer trošak sudske dostave ide na Vaš teret.

prije 12 sati , Switch je napisao:

Da li dostavljač ostavlja obavijest ko i poštar?

Da, ostavit će Vam obavijesti o pokušanoj dostavi. 

prije 12 sati , Switch je napisao:

Da li će to pisati na e-pravosuđe o tijeku dostave ? 

Da, trebalo bi biti vidljivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija