Jump to content

Prekršajni nalog za brzinu i rent a carP


Oblatna98

Preporučene objave

Pozdrav,

Nedavno sam dobio prekršajni nalog za prekoračenje brzine preko 50km/h u naseljenom mjestu, kazna je 10 tisuća i 3 mjeseca vozačke dozvole. Kamera mi je slikala stražnji dio auta i bilo je 4 sata ujutro te je auto koje sam vozio bilo rent a car, tako da je nemoguće utvrdit tko je bio za volanom. Mene zanima mogu li ja poreći krivnju za prekršaj pre brze vožnje sa izjašnjenjem da nisam ja vozio auto te da ne znam tko ga je vozio i taj isti prekršaj priznati. Za takav prekršaj je kazna koliko sam shvatio 5 tisuća i to je to, naravno uz mogućnost plaćanja 2/3 kazne u roku od 8 dana.Nadalje, zanima me hoće li rent a car kuća kasnije snosit ikakve posljedice ili će sud jednostavno poslat meni kaznu za davanje vozila osobi koja nije navedena kao vozač i to je to.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , sivko je napisao:

Ako u ugovoru nema dodatnog vozača teško da će sud povjerovati.Ona kazna od 5000 kn ide vlasniku ili odgovornoj osobi u pravnoj osobi što ovdje nije slučaj.

Hvala na odgovoru,

Naveden je dodatan vozač ali je nebitan jer ne pokušavam svaliti krivnju na njega. Možete li mi objasniti kako me mogu okriviti ako ja poričem prekršaj i nemože se utvrditi da sam ga ja počinio ? Hvala još jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Oblatna98 je napisao:

Zar se ja ne smatram odgovornom osobom vozila ? 

 

prije 5 sati , sivko je napisao:

ili odgovornoj osobi u pravnoj osobi

A vi niste pravna osoba jer je ista registrirana na način koji se temelji na zakonima a može biti komercijalna ili neprofitabilna. Ukratko, radilo bi se o tvrtkama i sl.

U ovom slučaju bi se radilo da je tvrtka za najam vozila dobila obavijest o počinjenom prekršaju gdje se dala mogućnost da daju podatke o osobi koja je vozilom upravljala što su temeljem ugovora i napravili. Da nisu, oni (dakle, odgovorna osoba u toj pravnoj osobi-tvrtci) bi eventuano dobili prekršajni nalog za nedavanje podataka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 minuta, Spitfire je napisao:

 

A vi niste pravna osoba jer je ista registrirana na način koji se temelji na zakonima a može biti komercijalna ili neprofitabilna. Ukratko, radilo bi se o tvrtkama i sl.

U ovom slučaju bi se radilo da je tvrtka za najam vozila dobila obavijest o počinjenom prekršaju gdje se dala mogućnost da daju podatke o osobi koja je vozilom upravljala što su temeljem ugovora i napravili. Da nisu, oni (dakle, odgovorna osoba u toj pravnoj osobi-tvrtci) bi eventuano dobili prekršajni nalog za nedavanje podataka.

Hvala na odgovoru,

Shvaćam, ali da ja u ovom slučajnu napravim kao što sam rekao, i da se žalim i poreknem prekršaj sa objašnjenjem da nisam ja vozio nego netko treći(i da ja ne znam tko je taj netko treći), kako bi se stvari dalje odvijale ? Oprostite ako idem previše u detalje.

uređeno: od Oblatna98
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovakovom navedenom slučaju, nema trećeg. Tu ste vi kao osoba koja je temeljem prije navedenoga upravljala vozilom i dobila prekršajni nalog, a ako ćete poricati druga osoba koja je mogla upravljati vozilom je dodatni vozač za kojeg bi ste mogli tvrditi da je upravljala ako niste vi. Treći bi bio netko kome ste vozilo posudili ili ga je otuđio. 

Pa prema svemu, tvrdnja da ne znate tko je upravljao baš i ne bi "držala vodu" i takovih su se priča prekršajni suci naslušali i previše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Spitfire je napisao:

U ovakovom navedenom slučaju, nema trećeg. Tu ste vi kao osoba koja je temeljem prije navedenoga upravljala vozilom i dobila prekršajni nalog, a ako ćete poricati druga osoba koja je mogla upravljati vozilom je dodatni vozač za kojeg bi ste mogli tvrditi da je upravljala ako niste vi. Treći bi bio netko kome ste vozilo posudili ili ga je otuđio. 

Pa prema svemu, tvrdnja da ne znate tko je upravljao baš i ne bi "držala vodu" i takovih su se priča prekršajni suci naslušali i previše.

Još jednom se zahvaljivam na odgovorima, priznat ću prekršaj i molit se za milost sudaca da smanje kaznu 😅

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija