Jump to content

Rad na crnom.


savjest2

Preporučene objave

Dobar dan. Kao med.sestra koja  ima svoj posao u sustavu izašla sam u susret kolegici koja radi u drugoj ustanovi na način da sam nju zamijenila par smjena i za to sam  sveskupa dobils 1600 kn, čisto privatno i bez ikakve papirologije,  dakle spomenute novce mi je dala u ruke. Takav posao i takva zarada da li se smatraju radom na crno?  Da li je regulirano koliki je minimalan limit zarade i u kojem periodu se smatra crnim radom? Trebam li sada, kad već o tome razmišljam, obavijestiti svog poslodavca tj prijaviti sebe?

Unaprijed se zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1 hour ago, savjest2 said:

Neee, dogovorom sa kolegicom.

Jasno je da ste to napravili u dogovoru sa kolegicom, ali je prilično zbunjujuće da ste ušli u ustanovu čiji niste zaposlenik i da ste odradili radnu smjenu, a da nitko nije primijetio da ne pripadate tom kolektivu? Ako je to tako, onda ovo nije samo rad na crno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 34 minuta, Borbena7 je napisao:

Jasno je da ste to napravili u dogovoru sa kolegicom, ali je prilično zbunjujuće da ste ušli u ustanovu čiji niste zaposlenik i da ste odradili radnu smjenu, a da nitko nije primijetio da ne pripadate tom kolektivu? Ako je to tako, onda ovo nije samo rad na crno.

Oprostite, nego što bi još bilo? Takvih zamjena ima puno, pouzdano. Nisam htjela detaljno pisati kako ne bi forum zadržavala, kolegica radi kod dr koja je narvno njezina šefica i uz njezinu suglasnost (drugi šefovi odnosno ravnatelj su na dislokaciji).

Ako dozvolite, mene zanima samo koliki je minimalan limit zarade i u kojem periodu se smatra crnim radom? Trebam li sada, kad već o tome razmišljam, obavijestiti svog poslodavca tj prijaviti sebe?

hvala lijepa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

20 minutes ago, savjest2 said:

Ako dozvolite, mene zanima samo koliki je minimalan limit zarade i u kojem periodu se smatra crnim radom?

Nema minimalnog iznosa, kao ni minimalnog vremenskog roka, sve je rad na crno.

21 minutes ago, savjest2 said:

Trebam li sada, kad već o tome razmišljam, obavijestiti svog poslodavca tj prijaviti sebe?

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija