Jump to content

2. stup mirovinskog osiguranja


oletije

Preporučene objave

Poštovani,

nedavno sam postao samohrani otac maloljetnom djetetu - prvoškolcu. Zatražio sam pravo na obiteljsku mirovinu i nedavno dobio konačno rješenje o iznosu mirovine. Međutim u rješenju se nigdje ne spominje drugi stup u kojem je pokojna supruga imala sredstva. Kod predavanbja dokumetacije rečeno je da bi trebao dobiti izračun za prvi i za drugi stupanj pa po tome odabrati. Kroz postupak nisam obavješten o sredstvima iz drugog stupnja. U regosu su me tražili rješenje o nasljedstvu koje još nemam jer još nije bila ostavina. Da li ako želim ta sredstva to moram napomenuti kod ostavine? Nakon ponovnog kontaktiranja pravne službe za mirovinu rečeno mi je da nemam pravo na drugi stupanj jer supruga nije navršila 50 godina. S obzirom na konfuznu situaciju zbog šokantne smrti da li sam ja trebao u postopku rješavanja izračuna mirovine trebao izričito pismeno navesti da želim izračun mirovine samo iz prvog stupnja a da drugi stupanj ide u ostavinu. Da li postoji kakva mogučnost za žalbu ili s obzirom na ćlanak zakona na kojem se u mirovinskom pozivaju nemam nikakve šanse za drugi stup.

Lijep pozdrav

uređeno: od oletije
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija