Jump to content

Prekršajni postupak za rad na crno


lara20

Preporučene objave

Poštovani, molim Vas pomoć. 

Imamo obiteljski J.D.O.O. u kojem je otac imenovan za direktora.

U veljači 2020. godine, nakon otkaza radnice, inspektor me zatekao na obavljanju posla u firmi, a s obzirom da sam se tada još školovala, nisam imala sklopljen ugovor o radu. Radila sam svojevoljno za vrijeme dok nisam pronašla novog radnika, a to je bilo ukupno 8 dana.

Odmah nam je izrečena kazna zabrane obavljanja djelatnosti te nam je poslovni prostor zapečaćen.

Sada nakon 20 mjeseci stiže nam poziv (mojem ocu kao odgovornoj osobi tvrtke + meni kao svjedoku) o zakazanom suđenju. 

Tereti ga se za zapošljavanje radnika bez pisanog ugovora o radu, te za ne prijavljivanje na obavezno zdravstveno i mirovinsko osiguranje.

Molim Vas, što možemo očekivati od suđenja, kakve su opće kazne, da li slijedi kazna i za mene kao osobu koja je radila? Do sada nemamo nikakvih izrečenih kazni niti prekršaja... Nikada nismo imali nikakve radnike zaposlene na crno, radila sam to vrijeme uz školu samo da ne bude zatvoreno i da ne gubim posao... Hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija