Jump to content

Račun za plaćanje na rate novogradnje


mokai

Preporučene objave

Pozdrav,

Imam pitanje u vezi izdavanja računa kod kupnje novog stana tj.novogradnje,ako placam stan u ratama kako se stan gradi da li po zakonu za svaku moju uplatu investitor mi mora izdat fiskalni racun ili?Ako mora a recimo nije kako oni to uopce provedu kroz svoje knjige ,je li to onda utaja poreza?

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Miran89 je napisao:

Ako ide uplata na racun kod banke onda ne mora fiskalizirati.

Bez obzira dali platili sve od jednom ili u dijelovima - svaki iznos računa mora imati - sve podatke na sebi  - u dijelu - svrha plaćanja - br. ugovora ili neka poveznica sa glavnim ugovorom -  oznaku - Račun - R - 1 .Iznos + PDV = ukupan iznos za uplatu.
 

uređeno: od frenki zg
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 34 minuta, frenki zg je napisao:

Bez obzira dali platili sve od jednom ili u dijelovima - svaki iznos računa mora imati - sve podatke na sebi  - u dijelu - svrha plaćanja - br. ugovora ili neka poveznica sa glavnim ugovorom -  oznaku - Račun - R - 1 .Iznos + PDV = ukupan iznos za uplatu.
 

Ja imam samo od njih "uplata primljena".I kakav je to prekrsaj u slucaju da ih prijavim?

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bi li bili tako ljubazni da mi to objasnite,kakva je poveznica  ugovora sa zakonom o placanju poreza i izdavanja racuna ?U aneksu ugovora stoji da svaka 3 mj.platim odredeni iznos .Uplatio sam 90 %,sad cekam papire da se uknjizim i onda platim zadnjih 10%.Problem je sto oni kasne vec 1 godinu prema potpisanom ugovoru a kraj se ne vidi,na sve moje pokusaje preko odvjetnika oni se oglušuju i ponasaju se ko ŠERIFI.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, mokai je napisao:

Bi li bili tako ljubazni da mi to objasnite,kakva je poveznica  ugovora sa zakonom o placanju poreza i izdavanja racuna ?

Ugovorom između dvije strane u nekoj poslovnoj radnji je sve regulirano.
Ako ste vi , uvidom u ugovor pronašli određene nezakonite radnje, od strane izvođača radova iste prijavite nadležnim službama.
Ne mogu vam dati valjan odgovor, jer ne znam šta ste međusobno potpisali - npr. - kašnjenje u predaji stana u vaše vlasništvo -
vjerojatno u ugovoru postoji klauzula vezana uz isto. - ali , ponavljam, ne mogu komentirati ugovor, koji nisam proučio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija