Jump to content

Tužba protokolirana kao podnesak u drugom sudskom predmetu?!


zao

Preporučene objave

Dva su predmeta (nazovimo ih predmet"A" i predmet "B") iste pravne osnove, ali su sasvim različiti tuženici i različiti pravni akti koje želim poništiti. Tužbe sam podnio u razmako od pet mjeseci, a tek SADA, nakon godinu dana sam saznao da mi je Predsjednik suda OBIČNIM RUKOPISOM NA POLEĐINI TUŽBE (predmeta "A") NAPISAO DA SE NE RADI O TUŽBI NEGO O PODNESKU (u predmetu "B"). Dalje je taj predmet "B" došao do drugostupanjskog suda koji najvjerojatnije nije primijetio taj tzv. "podnesak" jer se o istom nije ni očitovao.

Molim savjete, ideje u svezi predmeta "A".

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Je li bolje ići s novom tužbom (u predmetu "A")?

Jer ja nisam kriv što je moja tužba preimenovana kao podnesak u drugom predmetu ("B") i šta je sad prošao rok do kojeg sam mogao tužbom osporavati rješenje tuženika (u predmetu "A").  Dakle, novom tužbom bi tražio izdvajanje te tužbe koja je zavedena kao podnesak i postupanje prema istoj.

Bojim se da se ništa neće dogoditi kad podesem zahtjev u predmetu "B" - koji je pravomoćno okončan - za izdvajanjem spisa tog predmeta i formiranje novog predmeta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, zao je napisao:

Je li bolje ići s novom tužbom (u predmetu "A")?

Ne.

prije 13 minuta, zao je napisao:

Dakle, novom tužbom bi tražio izdvajanje te tužbe koja je zavedena kao podnesak i postupanje prema istoj.

Ovo ne bi bilo dopušteno, jer se ne mogu voditi dva postupka o istoj stvari. Bila bi u pitanju litispendencija.

prije 14 minuta, zao je napisao:

Bojim se da se ništa neće dogoditi kad podesem zahtjev u predmetu "B" - koji je pravomoćno okončan - za izdvajanjem spisa tog predmeta i formiranje novog predmeta?

U tom slučaju možete podnijeti posve novu tužbu bez da spominjete prvotnu koja je pripojena drugom spisu kao podnesak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo ne bi bilo dopušteno, jer se ne mogu voditi dva postupka o istoj stvari. Bila bi u pitanju litispendencija.

O tužbi i pravnim aktima vezanim za istu (u predmetu "A") se nije vodio nikakvi postupak, niti su isti uopće spomenuti u odukama vezanim za predmet "B". Jedino ako njihovo puko uvrštavanje u spise predmeta "B" znači da se odluka u predmetu "B" odnosi i na njih? Onda bi nastala totalna zbrka, jer podnesci koji prethode donošenju presude mogu sadržavati pravne akte iz drugih presuđenih predmeta...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija