Jump to content

Naplata poreznog dugovanja iz 2010./2011. godine


nolove1696

Preporučene objave

Pozdrav, 

 

danas je pristigla uplatnica od porezne uprave na iznos 35000kn za dugovanja stara preko 10 godina na obrt koji je zatvoren, te na e-poreznoj prikazuje dodatnih ~15000kn dugovanja.


U tih 10 godina nije bilo nikakvih opomena, ovrha ni potraživanja porezne uprave te je uredno plaćan reprogram duga. 


Međutim, s uplatnicom nije pristiglo nikakvo rješenje, na e-poreznoj nije bilo nikakvih dugovanja do danas te je rok plaćanja do 15.11. 2021.

 

Jeste li upoznati s ovakvim situacijama? Postoji li način da se plaćanje odgodi, ispregovara plaćanje na rate ili čak zastara na takva dugovanja?

 

 

Lijep pozdrav i unaprijed hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

slična situacija pa me zanima zastara. Naime, trenutni zakon kaže da apsolutna zastara nastupa 6 godina nakon isteka godine u kojoj je postalo izvršno rješenje za naplatu ili godine u kojoj je porezni obveznik samostalno utvrdio poreznu obvezu. Imam slučaj u kojem je 2018. godine porezna poslala rješenje za naplatu poreza na dohodak i doprinosa od 2013. do 2017.

Što znači da je porezni obveznik sam utvrdio postojanje porezne obveze i koja od te dvije godine je relevantna - ona u kojem je poslano rješenje ili ona u kojem je samoutvrđeno postojanje porezne obveze?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija