Jump to content

Pravnik u trgovačkom društvu - uvjeti za polaganje PI?


Toni_Cvašer
 Dijeli

Preporučene objave

Poštovani,

 protekle dvije godine zaposlen sam kao pravnik u trgovačkom društvu koje je u 100% - tnom vlasništvu jedinice lokalne samouprave.

U čl. 24. st. 1. točka 4.  Zakona o vježbenicima u pravosudnim tijelima i pravosudnom ispitu (NN 14/19) stoji:
 

Citiraj

– osobe sa završenim studijem prava koje obavljaju pravne poslove, osim vježbenika i osoba na stručnom osposobljavanju u pravosudnim tijelima, odvjetničkih i javnobilježničkih vježbenika nakon najmanje dvije godine obavljanja pravnih poslova i obavljene prakse u sudu iz članka 19. ovoga Zakona ili nakon najmanje tri godine obavljanja pravnih poslova.


Na istu odredbu upućuje i stranica Ministarstva pravosuđa i uprave.


Zanima me zna li netko s sigurnošću odnosi li se navedena odredba na mene ili kome se obratiti u svrhu tumačenja?  U slučaju da se odnosi, moram li i ja obaviti praksu na sudu?


Unaprijed zahvaljujem na odgovoru, savjetu ili smjernicama za daljnje postupanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli

×
×
  • Napravi novi...