Jump to content

Diskriminacija na poslu


blazenka cukli

Preporučene objave

Poštovani,

Radim za servis za čišćenje u jednoj trgovini i pojavom covida u trgovini nas čistačice stavlja se u diskriminirajući položaj(3 čistačice ali ja govorim u svoje ime) premještanjem u druge prostorije dovodeći nas na taj način u ponižavajući položaj.

Prošle godine u 10.mjesecu jedna je čistačica oboljela od covida,ja sam išla u izolaciju potom a dvije čistačice se nisu zarazile.

Odmah smo dobile naredbe od direktora da ne smijemo jesti u kuhinji ali ne i da ne smijemo čistiti kuhinju.

Imamo dva toaleta ,muški i ženski i određeno je da svi njihovi djelatnici koriste ženski wc a čistačice muški i stavljena je obavijest na vrata wc-a.

I nadalje smo održavale čistoću svih prostorija.

Idućih dana svi su djelatnici bili testirani i bilo je nekoliko pozitivnih ali na njih se nisu odnosile te mjere.

Sada,prije tri tjedna,njihove djelatnice su oboljele od covida i potom se zarazile dvije čistačice i odmah smo opet deložirane iz kuhinje a i dalje održavamo čistoću svih prostorija.

Molim Vaše mišljenje o tome i da li postoje elementi diskriminacije i mobinga te kome se obratiti za podizanje tužbe ako za to ima osnove.

U ovom trenutku ne znam da li se tako postupa samo u ovoj trgovini po direktivi direktora poslovnice ili po svim trgovinama po Hrvatskoj.

Hvala i lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 14. 11. 2021. at 7:26, blazenka cukli je napisao:

Odmah smo dobile naredbe od direktora da ne smijemo jesti u kuhinji

Gdje onda jedete? I naredba je bila samo usmena?

Na 14. 11. 2021. at 7:26, blazenka cukli je napisao:

Imamo dva toaleta ,muški i ženski i određeno je da svi njihovi djelatnici koriste ženski wc a čistačice muški i stavljena je obavijest na vrata wc-a.

I muškarci koriste ženski WC? Kako je ovo obrazloženo?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naredba je bila usmena,bez obrazloženja.Jedemo u spremištu u kojem držimo opremu i sredstva za čišćenje.

Odluka o načinu korištenja wc-a također nije obrazložena ,s muške strane se baš i nije poštivala,ali svrha je bila izolirati nas od njihovih zaposlenika,koji su u većem broju bili zaraženi pa je mogučnost da se mi od njih zarazimo bila veća jer su imali bliskije kontakte .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , blazenka cukli je napisao:

.Jedemo u spremištu u kojem držimo opremu i sredstva za čišćenje.

Pod ovim "jedemo" mislite na to da Vam je osigurano da tamo provedete svoje vrijeme za pauzu i da li u tom prostoru imate nekakve minimalne uvjete za boravak?

prije 9 sati , blazenka cukli je napisao:

svrha je bila izolirati nas od njihovih zaposlenika

Ovo na kraju izgleda kao da je Vaše jedenje u "skladištu", a muško korištenje ženskog WC, učinjeno isključivo u Vašem interesu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija