Jump to content

Ponovno pokretanje ovrhe


oktameron

Preporučene objave

Pozdrav,

Imao sam ovrhu od Erste carda cluba koja je povučena zbog nemogućnost izvršenja temeljem čl.12.ZPONS-a. U očevidniku je pisalo da je ovrha zaprimljena 29.05.2017.g. Nakon toga Erste card je prodao dug agenciji za naplatu potraživanja Svei Ekonomi i sada je ona poslala ovrhu pod istim brojem.

Zanima me da li postoji neki rok nakon kojeg oni mogu ponovo poslati ovrhu pod istim brojem nakon povlačenja iz FINE. Danas sam saznao da su oni otkupili dug 2019.g. i sada je taj dug veći za oko 7.000,00 kn. Napominjem da pod tim brojem ovrhe nije bilo nikakvih uplata.

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o zaduznici koju sam imao u Erste banci (kredit je u pitanju)

2017. g. u ocevidniku je bio broj osnove OV-10641/15.-Z002 ovrhovoditelj Erste banka, a danas je u ocevidniku broj osnove OV-10641/15.-Z004 ovrhovoditelj Svea Ekonomi.

Zvao sam ih da povuku ovrhu i da im obrocno vracam cca 2.000,00 kn mjesecno i oni kazu da se to ne moze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, oktameron je napisao:

2017. g. u ocevidniku je bio broj osnove OV-10641/15.-Z002 ovrhovoditelj Erste banka, a danas je u ocevidniku broj osnove OV-10641/15.-Z004 ovrhovoditelj Svea Ekonomi.

Ne bi bila u pitanju ista ovršna isprava.

prije 7 minuta, oktameron je napisao:

Zvao sam ih da povuku ovrhu i da im obrocno vracam cca 2.000,00 kn mjesecno i oni kazu da se to ne moze.

Nitko Vam na ovo neće pristati, jer na taj način gubi red u čekanju za namirenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. Mozete li mi reci po cemu se ne radi o istoj ovrsnoj ispravi buduci se bas ne razumijem u to.

Rekao sam im da ne znam kada ce doci na red i da bih ja odmah poceo sa obrocnom otplatom ako povuku ovrhu jer bi na taj nacin dug bio prije otplacen (ima jos dosta ovrhovoditelja prije njjih). Kazu da se to ne moze, inace su jako bezobrazni u komunikaciji i na kraju su mi rekli da se mailom obratim njihovoj pravnoj sluzbi.

Da li se u mailu mogu na nesto pozvati, i kako je moguce da je dug sada puno veci u odnosu na prije. Mislim da kamate ne mogu biti tolike.

Jos jednom hvala na odgovoru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, oktameron je napisao:

Mozete li mi reci po cemu se ne radi o istoj ovrsnoj ispravi buduci se bas ne razumijem u to.

Po poslovnim brojevima. Mada Vi možete na FINA-i zatražiti svu dokumentaciju koju je ovrhovoditelj dostavio njima na izravnu naplatu, te usporediti tražbine.

prije 1 minutu, oktameron je napisao:

Rekao sam im da ne znam kada ce doci na red i da bih ja odmah poceo sa obrocnom otplatom ako povuku ovrhu jer bi na taj nacin dug bio prije otplacen (ima jos dosta ovrhovoditelja prije njjih). Kazu da se to ne moze, inace su jako bezobrazni u komunikaciji i na kraju su mi rekli da se mailom obratim njihovoj pravnoj sluzbi.

Njihovo pravo da biraju način namirenja. Vi njima možete uplaćivati i mimo postignutog sporazuma, to Vam nitko ne može zabraniti, ali obavezno čuvajte dokaze o svim uplatama.

prije 2 minuta, oktameron je napisao:

Da li se u mailu mogu na nesto pozvati, i kako je moguce da je dug sada puno veci u odnosu na prije. Mislim da kamate ne mogu biti tolike.

Nemate se na što pozvati. Iz dokumentacije bi trebalo biti jasno na ime čega je dug, ali u pravilu uz glavnicu i kamate, uvijek imate i troškove postupka (sudskog ili izvansudskog, te FINA-e).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Po poslovnim brojevima. Mada Vi možete na FINA-i zatražiti svu dokumentaciju koju je ovrhovoditelj dostavio njima na izravnu naplatu, te usporediti tražbine.

Rekli su mi u Svea Ekonomi da su dug otkupili od Erste banke. Ne razumijem se u to pa se unaprijed ispricavam. Znaci li to ako se ova ovrha odnosi na onu ovrhu od prije (buduci znam da je dug po krefitu od Erste banke) da ne mora biti ista ovrsna isprava?

Znam samo da je zaduznica koju sam dao kod dizanja kredita u pitanju. Ne znam na temelju cega osim zaduznice bi Svea Ekonomi mogla pokrenuti novu ovrhu, a nisam niti dobio od njih novo rjesenje o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, oktameron je napisao:

Znaci li to ako se ova ovrha odnosi na onu ovrhu od prije (buduci znam da je dug po krefitu od Erste banke) da ne mora biti ista ovrsna isprava?

Ne, ne mora biti ista ovršna isprava u pitanju.

prije 17 minuta, oktameron je napisao:

Znam samo da je zaduznica koju sam dao kod dizanja kredita u pitanju. Ne znam na temelju cega osim zaduznice bi Svea Ekonomi mogla pokrenuti novu ovrhu, a nisam niti dobio od njih novo rjesenje o ovrsi.

Svakako bi trebali na FINA-i preuzeti dokumentaciju da možete pratiti svoje dugovanje i njihova potraživanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 19. 11. 2021. at 18:53, Borbena7 je napisao:

Svakako bi trebali na FINA-i preuzeti dokumentaciju da možete pratiti svoje dugovanje i njihova potraživanja.

Borbena7 evo dokumentacije  od Erste banke i od Svea Ekonomi. Po meni je to ista pvrsna isprava jer se radi o zaduznici koju sam dao erste banci. E sad...ja se ne razumijem u to, pa ako moze pomoc. Da li se Svea ekonomi mogla ponovo upisati nakon povucene blokade iz Fine, odnosno, da li ima neki rok kada se moze opet upisati.

Zajvaljujem na odgovoru 

20211121_211320.jpg

20211121_211436.jpg

20211121_211555.jpg

20211121_212014.jpg

20211121_211710.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 19. 11. 2021. at 16:26, oktameron je napisao:

Imao sam ovrhu od Erste carda cluba koja je povučena zbog nemogućnost izvršenja temeljem čl.12.ZPONS-a.

 

prije 2 sati , oktameron je napisao:

Da li se Svea ekonomi mogla ponovo upisati nakon povucene blokade iz Fine, odnosno, da li ima neki rok kada se moze opet upisati.

Da, bio bi odgovor na Vaše pitanje. Ovdje je sve u skladu sa važećim propisima.

Unatoč ispunjavanju uvjeta za primjenu čl. 12. st. 1. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima, ovrhovoditelja je mogao ponovno i to odmah, podnijeti Zahtjev za izravnu naplatu FINA-i. Tako da je njegovo postupanje opravdano i zakonito, pa čak i unatoč zaključku koji je usvojen na sastanku predsjednika građanskih odjela županijskih sudova i Građanskog odjela Vrhovnog suda Republike Hrvatske, a koji je bio održan 27. studenog 2019. (broj: Su-IV-245/2019).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Borbena7 je napisao:

pa čak i unatoč zaključku koji je usvojen na sastanku predsjednika građanskih odjela županijskih sudova i Građanskog odjela Vrhovnog suda Republike Hrvatske, a koji je bio održan 27. studenog 2019. (broj: Su-IV-245/2019).

Znaci ne mogu se pozvati na to da u tom zakljucku pise da to nije dopusteno? Svjestan sam da je dug moj i to ne osporavam, samo mi je malo cudno da se sa istom ovrsnom ispravom ponovo moze upisati u ocevidnik, i to novi ovrhovoditelj koji mi nije poslao novo rjesenje o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, oktameron je napisao:

Znaci ne mogu se pozvati na to da u tom zakljucku pise da to nije dopusteno?

Možete se Vi pozvati, ali će Vam prijedlog biti odbijen kao neosnovan.

prije 6 minuta, oktameron je napisao:

samo mi je malo cudno da se sa istom ovrsnom ispravom ponovo moze upisati u ocevidnik, i to novi ovrhovoditelj koji mi nije poslao novo rjesenje o ovrsi.

Zaključak sa sastanka predsjednika građanskih odjela županijskih sudova i Građanskog odjela Vrhovnog suda RH odnosi se na slučajeve kada sud u ovršnom postupku dostavlja svoju sudsku odluku FINA-i na provedbu, ali se ne odnosi na situacije kada se ovrhovoditelji izravno obraća FINA-i sa Zahtjevom za izravnu naplatu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
Na 22. 11. 2021. at 12:02, Borbena7 je napisao:

Molim 😊

Imam pitanje vezano za ponovu blokadu na fini sa istim brojem ovrhe. Dali je legalno blokirati nekoga samo sa zahtjevom a bez da se priloži isprava na temelju koje se ovršuje?

Te dali ima netko iskustva dali je netko tužio SVEA za neovlašteno i nezakonito blokiranje na Fini?

ovo su nihovi prihodi Ukupni prihodi 2020 36.851.613,00 2019 37.596.589,00 2018 41.421.981,00

Pa mislim ako oni nas mogu blokirati sa nezakonitim dokumentima onda i mi njih možemo tužiti za maltretiranje i nezakonito blokiranje i tražiti oštetu. Svima oko mene je više dosta njihovoga maltrertiranja.

A za falsificiranje dokumenata se ide u zatvor od 3 godine pa nadalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Borbena7 je napisao:

Nemoguće je da se ovrha na novčanim sredstvima preko FINA-e provodi samo na temelju zahtjeva.

Samo je zahtjev i pozivaju se na ovrhu koja je protuzakonita. a ovrha se odnosi na RBA karticu koju su si "navodno otkupili" a sigurno da nisu nego su samo u početku se pokusali naplatiti za nju od strane RBA. Moguće da uopće nemaju niti ikakav ugovor jer RBA to vise ne kontrolira a koliko vidim niti SVEA ne kontrolira (ili se prave da ne kontroliraju!) ali vas zato uredno kontroliraju.

Fina provodi ono što dobije, i ako ih pitate reči će vam javite se javnom bilježniku, javite se sudu, sud se pravi da se njih ne tiče, a koga se onda tiče? U svim dokumentima piše u slučaju nesuglasica nadležan je sud.

uređeno: od Borbena7
Nepotrebno komentiranje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 30. 03. 2022. u 7:57, Borbena7 je napisao:

Možete uložiti žalbu nakon proteka roka sukladno čl. 53. OZ-a, te ćete na taj način pokrenuti sudski postupak. 

Sudski ostupak sa novim brojem ovrhe poslan od suda - to je takav zakon? 

uređeno: od Borbena7
Neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Borbena7 je napisao:

Da, dok se dug ne namiri ovrhovoditelj može pokušavati naplatu prisilnim putem u ovršnom postupku.

 

Znači situacija je ovakva Vi ste se žalili. Naveli ste konkretne dokaze.

Priložili ste dokaze. 

Dobivate odgovor sa suda sa novim brojem ovrhe pokrenutim od suda ne od ovrhovoditelja da nadopunite prigovor. A niti sami nemate tu ovrhu jer vam nikad nije dostavljena. I sad je pokrenuta nova ovrha sa novim bojem jer ste se vi žalili. Čemu se onda žaliti ako se ne uvažava ništa nego se još pokreče nova ovrha i to na temelju onoga za šta ste se žalili. 

Meni više stvarno ništa nije jasno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , samysam je napisao:

Dobivate odgovor sa suda sa novim brojem ovrhe pokrenutim od suda ne od ovrhovoditelja da nadopunite prigovor.

Očito je nepotpun da bi sud mogao postupati po njemu.

prije 5 sati , samysam je napisao:

sad je pokrenuta nova ovrha sa novim bojem jer ste se vi žalili

Novi ovršni postupak.

prije 5 sati , samysam je napisao:

Čemu se onda žaliti ako se ne uvažava ništa nego se još pokreče nova ovrha i to na temelju onoga za šta ste se žalili

Kako se Vi imate pravo žaliti, tako druga strana ima pravo na odgovor na žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Ovrha nije nikad dostavljena na adresu, 

2. ovšren nezakonito na Fini sa utjerivačima koji uopče nisu sklopili ugovor sa ovrhovoditeljima, 

3. žalba podnjeta sudu radi gore navedenog i zastare koja je nastupila prije 3 godine

Ovrha koja je "pravomočna" a nikad dostavljena "više ne postoji"? ali se zato otvara nova ovrha?

Jednostavno ne razumijem.

Koja je svrha onda zakona i pisanja žalbi ako tako i onako nemate nikakva prava?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , samysam je napisao:

1. Ovrha nije nikad dostavljena na adresu, 

Svakako Vam je na neki način uručena i kao takva je ovršna isprava podobna za provedbu ovrhe.

prije 8 sati , samysam je napisao:

2. ovšren nezakonito na Fini sa utjerivačima koji uopče nisu sklopili ugovor sa ovrhovoditeljima, 

Slobodno se isto i na to možete žaliti.

prije 8 sati , samysam je napisao:

3. žalba podnjeta sudu radi gore navedenog i zastare koja je nastupila prije 3 godine

Zastaru tek trebate dokazati.

prije 8 sati , samysam je napisao:

Ovrha koja je "pravomočna" a nikad dostavljena "više ne postoji"? ali se zato otvara nova ovrha?

Ne može biti pravomoćna, ako nikada nije dostavljena. I postoji sve dok se sudskom odlukom ne ukine rješenje o ovrsi. Ne otvara se nikakva nova ovrha, brkate pojmove, već je žalba dobila poslovni broj pod kojim se vodi Vaš predmet na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija