Jump to content

Osobna invalidnina


Ivan199006

Preporučene objave

Pozdrav. Zanima me kako osobi koja prima osobnu invalidninu na osnovu 100%tne sljepoce prijaviti centru za socijalnu skrb da je ta "slijepa osoba" viđena kako se vozi biciklom po gradu? 

Dali se toj osobi moze ukimuti osobna invalidnina na osnovu te moje izjave ili moram imati dokaze u tipu fotografije i dali ce to netko uopce razmatrati ? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi slobodno možete prijaviti, ali sama Vaša prijava neće biti razlog da se nekome ukine ovo pravo. Isto vrijedi i za priložene fotografije u smislu dokaza. Ipak je postupka malo složeniji, kao što je i za ostvarivanje ovog prava. Također, trebate znati da pravo na osobnu invalidninu nemaju bas sve slijepe osobe, već samo one za koje CZSS utvrdi da ispunjavaju strogo propisane zakonske uvjete. I, ne manje važno, ako je osoba slijepa, to ne znači da ne može voziti bicikl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Borbena7 je napisao:

Vi slobodno možete prijaviti, ali sama Vaša prijava neće biti razlog da se nekome ukine ovo pravo. Isto vrijedi i za priložene fotografije u smislu dokaza. Ipak je postupka malo složeniji, kao što je i za ostvarivanje ovog prava. Također, trebate znati da pravo na osobnu invalidninu nemaju bas sve slijepe osobe, već samo one za koje CZSS utvrdi da ispunjavaju strogo propisane zakonske uvjete. I, ne manje važno, ako je osoba slijepa, to ne znači da ne može voziti bicikl.

Dali ako ja to ipak odlucim prijaviti mozda oni mogu smatrati kako je ta osoba glumila da ne vidi i na osnovu toga dobila nalaz kod oftalmologa? Dali oni mogu tu osobu ponovno slati na vjestacenje? 

 

HvLa na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Ivan199006 je napisao:

Dali ako ja to ipak odlucim prijaviti mozda oni mogu smatrati kako je ta osoba glumila da ne vidi i na osnovu toga dobila nalaz kod oftalmologa?

I Vi i oni možete smatrati što god želite, ali to nije dovoljno za oduzimanje ovog prava.

prije 7 sati , Ivan199006 je napisao:

Dali oni mogu tu osobu ponovno slati na vjestacenje? 

Naravno, s obzirom da se radi o pravu ono se uvijek može preispitivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,

u ovom slučaju bitno je mišljenje vještaka "Nalaz i mišljenje o težini i vrsti invaliditeta - oštećenju funkcionalnih sposobnosti", odnosno, dali su vještaci utvrdili IV stupanj i trajnu promjenu u zdravstvenom stanju. Nelogična mi je Vaša potreba za prijavom te vrste. Budite sigurni da liječnici ne mogu biti prevareni jer se ne radi samo o oftalmologu već vijeću vještaka raznih profila medicine. Za pravo na osobnu invalidninu moraju biti ispunjene sve činjenice propisane zakonom, a naročito mišljenje vijeća vještaka. CZSS samo utvrđuje činjenično stanje te izdaje rješenje. 

No, Vaše je pravo i obaveza prijaviti isto ako smatrate da se radi o prijevari, ali razmislite o posljedicama (ako niste u pravu) tužbe prijavljene osobe i to naročito s teškim invaliditetom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija