Jump to content

Razvod braka - otplata kredita


Zbunjena0603

Preporučene objave

U braku sam gotovo pet godina, a odmah u prvoj godini suprug je digao kredit za kupnju auta, ali puno veći od cijene automobila, bez mog saznanja. U međuvremenu je mijenjao banke, očito revidirao iznose kredita, a sumnjam da su u pitanju kockarski problemi jer je i posuđivao novce na sve strane. Sada se razvodimo i on mi prijeti da ću ja vraćat kredit, za koji ne znam ni kako je nastao, ni koliki je točno (stalno se mijenjao) niti sam bila sudužnik. Od zajedničke imovine nemamo gotovo ništa, živjeli smo u kući koja je na njegovog oca, a auto koji je kupljen na početku braka je prodan za trećinu prvotne vrijednosti. Kupili smo novi auto za koji sam ja dala 90 posto sredstava. Zanima me, hoću li ja morati nakon razvoda braka plaćati kredit koji je on digao? 

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Razvod braka - otplata kredita
prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Gospodin Vas samo zastrašuje. Radilo bi se o pojedinačnoj obvezi bračnog druga koju je on preuzeo nakon sklapanja braka, ali koja nije služila za podmirenje tekućih obaveza bračne zajednice.

Znači li to da, bez obzira sto je nenamjenski kredit podignut za vrijeme braka, ne moram otplaćivati kredit? Suprug zarađuje dobro, ima dvostruko veća primanja od mene

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvijek se može pokrenuti sudski postupak radi utvrđivanja i diobe bračne stečevine, ali u takvom postupku treba dokazati svoje navode, jer je prema zakonu bračna stečevina imovina koju su bračni drugovi stekli radom za vrijeme trajanja bračne zajednice ili koja potječe iz te imovine. Prema ovome što navodite, ovdje je u pitanju pojedinačna obveza bračnog druga, a sve sukladno čl. 43. Obiteljskog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Zbunjena0603 je napisao:

Znači li to da, bez obzira sto je nenamjenski kredit podignut za vrijeme braka, ne moram otplaćivati kredit? Suprug zarađuje dobro, ima dvostruko veća primanja od mene

upravo sad, Sandro1234 je napisao:
prije 1 sat, Zbunjena0603 je napisao:

Znači li to da, bez obzira sto je nenamjenski kredit podignut za vrijeme braka, ne moram otplaćivati kredit? Suprug zarađuje dobro, ima dvostruko veća primanja od mene

Nema sanse samo vas zastrašuje

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Dana 22. 11. 2021. u 13:41, Borbena7 je napisao:

Uvijek se može pokrenuti sudski postupak radi utvrđivanja i diobe bračne stečevine, ali u takvom postupku treba dokazati svoje navode, jer je prema zakonu bračna stečevina imovina koju su bračni drugovi stekli radom za vrijeme trajanja bračne zajednice ili koja potječe iz te imovine. Prema ovome što navodite, ovdje je u pitanju pojedinačna obveza bračnog druga, a sve sukladno čl. 43. Obiteljskog zakona.

 

prije 1 minutu, Elmaa je napisao:

 

 

Bivši suprug ima zaduženja od 46 000 km za koja nisam upućena niti šta potpisala. ja sam digla hipotekarni kredit koji smo skupa plačali 14 mjeseci. Sad on ne pristaje na pola isplate i mene tereti za svoje kredite. Šta da učinim.Advokat mi kaže da se teretim za njegove kredite bez obziraa što ništa nisam potpisivala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaista mi nije jasno ako BAŠ NISAM NIŠTA POTPISALA na osnovu čega oni imaju pravo da vrše bilo kakva potraživanja prema meni. Ja sam već kreditno zadužena i imam hipoteku na sebi na koju mi odlazi pola plate. Pripalo mi je i dijete i ako sve sumiram ne ostane nam sad za života..sastavljamo kraj s krajem. 

upravo sad, Elmaa je napisao:

Zaista mi nije jasno ako BAŠ NISAM NIŠTA POTPISALA na osnovu čega oni imaju pravo da vrše bilo kakva potraživanja prema meni. Ja sam već kreditno zadužena i imam hipoteku na sebi na koju mi odlazi pola plate. Pripalo mi je i dijete i ako sve sumiram ne ostane nam sad za života..sastavljamo kraj s krajem. 

Napominjem da je kredit nenamjesnki.te apsolutno nisam bila upućena u isti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, ivistipe je napisao:

Isto tako i vi imate pravo potraživanja od bivšeg supruga da vam plača pola vašeg hipotekarnog kredita.

S obzirom da su nam rate prinližne, on traži da se upiše u hipoteku stana, koji smo skupa otplačivali godinu dana. Ne pristaje da mi isplatim tih 6 mjeseci, nego zahtjeva od mene 45 000 km. Ne znam da li postoje načini da se dokaže njegova kocka? Da li kao majka koja je dobila starateljstvo imam neke prednosti. Da li mog djeteta ima igdje u tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija