Jump to content

Neplaćena prekršajna kazna


prekrsiosamzakon

Preporučene objave

Lijep pozdrav, imam neplaćenu prekršajnu kaznu za posjedovanje opojnih droga iz 2019. godine, sad me zanima postoji li neka mogućnost da mi prilikom prelaska graničnog prijelaza pokušaju naplatiti tu kaznu ili nešto slično?

 

Napomena, nisam bio na sudu zbog prekršaja, uručen mi je obavezni prekršajni nalog i ja se nisam žalio na odluku.

uređeno: od prekrsiosamzakon
.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Vježbenik200 je napisao:

U slučaju da imaš, sud pokreće postupak prisilne naplate što znači "skidanje" s računa ili pak oduzimanje pokretne/nepokretne imovine ukoliko nemaš sredstava no imaš imovinu na svoje ime.

Ovo je netočno.

Sud ništa ne pokreće. Ovrhu predlaže ovrhovoditelj, a sud je samo provodi. Nema potrebe za sudskom ovrhom na novčanim sredstvima koju provodi FINA-a (kako navodite "skidanje" s računa), jer se može provesti izravno i bez posredovanja suda. O "oduzimanju pokretne/nepokretne imovine" dok ima novčanih sredstava po računima ili primanja u obliku plaće, nema govora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija