Jump to content

Prijevremeni raskid najma


lana.erj

Preporučene objave

Situacija je: 

 

Potpisan je i ovjeren kod javnog bilježnika ugovor o najmu stana na neodređeno. 

Otkazni period je 30 dana od dana  predaje otkaznog pisma drugoj osobi. 

Javila sam se vlasnici stana da zbog osobnih razloga moram napustiti stan do kraja 11mj, međutim isto tako rekla da ću platit 12mj stanarinu i režije (otkazni rok), odnosno predložila da zadrži polog i tim si namiri stanarinu, a ja ću dodati ta režije.

Isto tako u stanu je cimerica koja ne znam hoće li ostati ili ne.

Zanima me može li mi raditi vlasnica stana ikakve probleme oko izlaska iz stana? 

Jeli dovoljno da sam joj poslala dopis o otkazu najma poštom ili moramo kod javnog bilježnika na sporazumi raskid? 

 

Hvala svima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sasvim  je dovoljno da ste poslali dopis, ako imate dokaz o uručenju istog. Od dana uručenja ovog otkaza, teče Vam otkazni rok od 30 dana i do čijeg isteka ste dužni namiriti stanarinu i režije. Kako ćete i hoćete li u tom roku koristit stan, to je Vaša stvar. Pretpostavljam da Vi imate svoj ugovor o najmu, a cimerica svoj? Bar bi tako trebalo biti prema zakonu, jedino su iznimka bračni drugovi s kojima se istovremeno sklapa samo jedan ugovora, ali s dvije osobe na strani najmoprimca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, lana.erj je napisao:

Nemamo, cimerica nije htjela potpisati ugovor, tako da ne znam što će biti s time, a na kraju dana ni nije moj problem.

Slažem se, samo gledajte da Vam predoči stanje režija s tim nekim posljednjim danom roka.

prije 5 minuta, lana.erj je napisao:

Ja sam svoje poslala danas, tako da ću za 12mj podmiriti svoje troškove, a otići ranije. 

Nadam se da će preuzeti pismeno, tako da Vam rok teče, a osobno možete napustiti stan kad god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija