Jump to content

Razgledavanje nekretnine u ovršnom postupku


Gea6
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav svima, imam jedno pitanje, trebali bismo razgledati nekretninu stavljenu na dražbu za koju nigdje nije naveden datum službenog razgledavanja, nego nam je sudski službenik rekao da cemo sutra zajedno s njim ici do predmetnog stana i kucati pa ako nam netko otvori onda možemo vidjeti, inače ne jer on nema ključ i ne zna gdje je. A neovisno o tome otvori li nam netko ili ne moramo mu platiti 116 kuna za izlazak na teren jer on odmah mora napraviti zapisnik. Meni osobno to ne djeluje kao normalna praksa jer i u ovršnom zakonu piše da će sud OSIGURATI razgledavanje (kucanje na vrata i čekanje hoce li ti netko otvorit mi se ne čini kao osiguravanje razgledavanja), a samo ako osoba na zahtjev zatraži razgledavanje izvan tog vremena mora snositi trošak istog. Na Fininom očevidniku nije naveden datum skupnog razgledavanja, a ni u zaključku o prodaji, u kojem je sutkinja navela da se za razgledavanje treba javiti doticnom službeniku. U svakom slučaju sam htjela provjeriti radi li se to zaista tako ili ne. Zar ne mora biti osigurano nekakvo skupno razgledavanje neovisno o tome ima li zainteresiranih ili ne? Hvala puno unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravilno je da se zaključkom o prodaji uredi da osobe koje su zainteresirane za kupnju nekretnine mogu razgledati nekretninu u točno određeno vrijeme i to uz nazočnost sudskog ovršitelja. Još je najspornije u Vašem slučaju da se Vas poziva na uplatu predujma. Naime, sud treba pozvati ovrhovoditelj da uplatiti iznos predujma i troškova prijevoza za sudskog ovršitelja, jer se u protivnom razgledavanje neće provesti. Ma štoviše, postupak će se obustaviti temeljem čl. 14. st. 2. Ovršnog zakona. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru. I koje bi mi sad bile opcije? Da zovem tu sutkinju i trazim da napise točno vrijeme za razgledavanje? Jer sad mozemo tako do zauvijek ici gledati nekretninu, svaki put mu platim, a u stanu nitko ne otvori. Totalna glupost, onda radije odem sama kucat na vrata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislite ne mora dopustiti razgledavanje koje sutkinja odredi? Ali onda ih prema ovršnom zakonu treba udaljiti s nekretnine za vrijeme razgledanja, zar ne? Nego meni nije to sporno, nego to sto ovršitelj nema kljuc od stana ali ce meni uredno naplatiti svoj izlazak, a da pritom službeno razgledanje uopće nije bilo određeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Gea6 je napisao:

Mislite ne mora dopustiti razgledavanje koje sutkinja odredi?

Tako je. 

prije 2 sati , Gea6 je napisao:

Ali onda ih prema ovršnom zakonu treba udaljiti s nekretnine za vrijeme razgledanja, zar ne?

To se u praksi gotovo pa i ne događa. Ili nitko ne otvori ili se uopće nema ključa od nekretnine i slično.

prije 2 sati , Gea6 je napisao:

Nego meni nije to sporno, nego to sto ovršitelj nema kljuc od stana

To je gotovo pa pravilo. Nije dužan imati ključ, dapače. Stan je još uvijek u vlasništvu ovršenika.

prije 2 sati , Gea6 je napisao:

ali ce meni uredno naplatiti svoj izlazak, a da pritom službeno razgledanje uopće nije bilo određeno.

Kako se ne radi o izvanrednom dozvoljavanju razgledavanja nekretnine, tako nema osnove da Vi plaćate ovaj izlazak. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

 Dijeli

×
×
  • Napravi novi...