Jump to content

Osnivanje paušalnog obrta/j.d.o.o. za promicanje kulture

RadioF
 Dijeli

Preporučene objave

Pozdrav,

Ideja je ovdje, kako ju provesti? :) Voditelj sam organizirane akcije - online radio stanica, web stranica, podcast, časopis (godišnji), eventi, reportaže, ... Sve u sklopu promocije kulture i umjetnika. Ono što sam mogao bez osnivanja neke udruge, obrta ili j.d.o.o.-a sam postigao, došao sam do plafona i sad je vrijeme da nešto od toga i otvorim i napravim posao od toga. Nadam se da će netko moći pomoći barem nekim od sljedećih pitanja. Poslovni plan uključuje sinkronizirani rad internetske radio stanice, web stranice, podcasta, časopisa, eventa i reportaža (izložbe, koncerti), prodaja majica, bedževa, kompilacija, snimanje jingleova, promoviranje bendova i ostalih umjetnika, ... Cilj je ostvariti daljnju mogućnost promoviranja kulture preko sponzorstva (preko svega već navedenog), diskografskim partnerstvima, donacija, natjačaja, oglasnika na radiju, reklama i slično. 

1) Što bi bilo najbolje otvoriti za ovakav program i kako ga otvoriti
2) Koji su početni i tekući troškovi takvog programa
3) Koliki je trošak ukoliko sam jedini zaposlenik (na primjer mogu li staviti minimalnu plaću i koliko se to sve godišnje/mjesečno plaća državi)
4) Knjigovodstvo, na što sve paziti
5) Mogu li imati vanjskih suradnika koje bi zapošljavao kratkoročno (knjigovođa, DJ, tehničar, tajnik i slično - ili pak na drugu stranu glazbenici za event i ostalo)
6) Najam prostora - ukoliko imam svoj prostor, trebam li plaćati državi, ili je bolje iznajmiti neki prostor
7) Mogu li koristiti opremu koju sam prikupio prije otvaranja firme ili obrta?
8 ) Mogu li ostvariti opciju nepovratnih sredstava kroz neke programe ili natječaje?

Iznimno bih cijenio ukoliko netko može pomoći s ovime, pokrenuo bih ovo čim prije, imam ideju i razrađeni plan, ali bez pomoći s pravne strane ne mogu dalje.

Dijeli na drugim stranicama

Na 25. 11. 2021. at 7:58, RadioF je napisao:

Što bi bilo najbolje otvoriti za ovakav program i kako ga otvoriti

Trgovačko društvo + Web -  Portal, kojeg je vlasnik - firma ili ga vi osobno dajete po ugovoru firmi na korištenje.

Koji su početni i tekući troškovi takvog programa

To se ne može izračunati bez detaljne analize od 5 do 10.000.eura.

Koliki je trošak ukoliko sam jedini zaposlenik (na primjer mogu li staviti minimalnu plaću i koliko se to sve godišnje/mjesečno plaća državi)

Vi kao odgovorna osoba - plaća neto - 5.000 - bruto - oko 7.500 mj. x 12 + knjigovodstvo + davanja na firmu - ccca - 100.000.kn - godišnje.

Knjigovodstvo, na što sve paziti
Zvaki račun R-1 i sve pravdati u troškove poslovanja.

Mogu li imati vanjskih suradnika koje bi zapošljavao kratkoročno (knjigovođa, DJ, tehničar, tajnik i slično - ili pak na drugu stranu glazbenici za event i ostalo)

Možete - Ugovorom o djelu.

Najam prostora - ukoliko imam svoj prostor, trebam li plaćati državi, ili je bolje iznajmiti neki prostor

Ako vaš prostor zadovoljava propisane uvjete - vi ga iznajmite firmi.

Mogu li koristiti opremu koju sam prikupio prije otvaranja firme ili obrta?

Možete.

Mogu li ostvariti opciju nepovratnih sredstava kroz neke programe ili natječaje?

Naravno - morate se ,, nači,, u kojem djelu je vaš doprinos - tamo aplicirate za poticaje i nepovratna sredstva.

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Napravi novi...