Jump to content

Suvlasnička dijela u kući


AnRa

Preporučene objave

Pozdrav,

Situacija je ovakva: ja u kući imam 9/18 suvlasničkog djela, a moja sestra ima 3/18 i sestra mene već neko vrijeme maltretira, i izbacuje iz kuće, sad mene zanima da li ja imam pravo da je sudski putem isplatim ili ona može to pobiti i tražiti da dobije dio u kući,a ja u toj kući živim cijeli život i ulažem u nju,još posjedujem i procijenu kuće,prije samih ulaganja.

Hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 28. 11. 2021. at 20:14, AnRa je napisao:

Pozdrav,

Situacija je ovakva: ja u kući imam 9/18 suvlasničkog djela, a moja sestra ima 3/18 i sestra mene već neko vrijeme maltretira, i izbacuje iz kuće, sad mene zanima da li ja imam pravo da je sudski putem isplatim ili ona može to pobiti i tražiti da dobije dio u kući,a ja u toj kući živim cijeli život i ulažem u nju,još posjedujem i procijenu kuće,prije samih ulaganja.

Hvala na odgovorima.

Najbolje bi bilo rješenje da ju isplatite za njezin dio, ako to nije moguće tada provesti etaziranje kuće, pa da dobije baš svoj odredeni prostor 1/1. U konačnici vi ste vlasnik 1/2, a ona tek 1/6. Eventualno vidjeti s odvjetnicima da joj postavite zahtjev za sudjelovanje u troškovima odrzavanja, rezija, ulaganja u kuću u njenoj vrijednosti od 1/6 dijela. Krajnje je razvrgnuće suvlasništva diobom..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija