Jump to content

Alimentacija-prelazak u drugu firmu


Senada82

Preporučene objave

Molim pomoć i savjet.

Tata prelazi na novi posao tj. mijenja poslodavca. 

Ovrhom mu je sadašnja firma skidala s plaće iznos alimentacije i to mi je svaki mjesec sjedalo na račun.

Kako to sada dalje ide kad on pređe? Da li ja sam moram nešto napraviti ili? Nije mi ni rekao naziv firme tako da ne znam kuda bih poslao Rješenje od suda za alimentaciju.

PUNO HVALA na svim odgovorima 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je u pitanju ovrha koju je sud dostavio poslodavcu na provedbu, tada bi se taj poslodavac trebao obratiti sudu i obavijestiti ga da ocu kod njega prestaje radni odnos. Ali malo tko to radi. Tako da se Vi osobno sa podneskom možete obratiti sudu, navedite da imate saznanja da je otac promijenio poslodavca, ali da ne znate tko je novi poslodavca, pa neka sud zatraži informaciju od HZMO-e i da nakon toga tom novom poslodavcu dostavit novo rješenje o prijenosu (sud će znati što je to) radi budućeg postupanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 02. 12. 2021. at 14:13, Borbena7 je napisao:

Ako je u pitanju ovrha koju je sud dostavio poslodavcu na provedbu, tada bi se taj poslodavac trebao obratiti sudu i obavijestiti ga da ocu kod njega prestaje radni odnos. Ali malo tko to radi. Tako da se Vi osobno sa podneskom možete obratiti sudu, navedite da imate saznanja da je otac promijenio poslodavca, ali da ne znate tko je novi poslodavca, pa neka sud zatraži informaciju od HZMO-e i da nakon toga tom novom poslodavcu dostavit novo rješenje o prijenosu (sud će znati što je to) radi budućeg postupanja.

Puno hvala. Sve ste mi objasnili. Mozete li mi jos molim Vas reci da li bi se trenutni poslodavac sudu trebao obratiti temeljem Ovrsnog ili kojeg zakona? Mislim ih zvati pa da znam na sto da se pozovem. Hvala 🙏

uređeno: od Mila222
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Mila222 je napisao:

Mozete li mi jos molim Vas reci da li bi se trenutni poslodavac sudu trebao obratiti temeljem Ovrsnog ili kojeg zakona?

Ovršni zakon ga obvezuje na postupanje.

prije 12 minuta, Mila222 je napisao:

Mislim ih zvati pa da znam na sto da se pozovem.

Možete ga zvati, ali još je bolje poslati pisano i preporučeno sa povratnicom. Pa mu lijepo napišite da izvoli postupiti po čl. 200. st. 2. Ovršnog zakona, te da ako to ne napravi da ćete tražiti postupanje suda po čl. 201.  Ovršnog zakona, odnosno da ćete od njega tražiti naknadu štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovršni zakon ga obvezuje na postupanje.

Možete ga zvati, ali još je bolje poslati pisano i preporučeno sa povratnicom. Pa mu lijepo napišite da izvoli postupiti po čl. 200. st. 2. Ovršnog zakona, te da ako to ne napravi da ćete tražiti postupanje suda po čl. 201.  Ovršnog zakona, odnosno da ćete od njega tražiti naknadu štete.

Puno ste mi pomogli sa informacijama!! Jos jednom veliko hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija