Jump to content

Sudar


Ghartausz

Preporučene objave

Pozdrav, prije dva mjeseca dogodila se prometna nesreca u kojoj sam ja bio kriv tj. u potpunosti sam odmah priznao krivicu. Ukratko, cesta je skroz ravna te se vide vozila na 700-800m prije mene, vozilo se usporeno tj. 60kmh zbog kolone, na 500m sam uocio zeleno svjetlo na semaforu te nastavio brzinu od 60kmh smatrajuci da dok dodjem do kolone da ce ljudi krenuti. Na nekih 400m do semafora sam usporio na 40kmh jer su se vozila tek pocela krecati, na 200m su vozila vec pocela ubrzavati te sam nastavio istom brzinom smatrajuci da cu taman dohvatiti kolonu. Na 100m kolona opet zastaje, te ja pocinjem jace kociti tj na nekih 50% papucice , pri cemu sam primjetio da auto ne koci bas kako treba pri cemu sam jace i jace stikao kocnicu sve do 100% na nekih 40-50m od auta,sto je rezultiralo u blokiranju tockova te proklizavanju u vozilo prije mene. S obzirom da sam primjetio da se necu uspjet zaustaviti, uspio sam se popeti preko ruba kolnika kako bi steta bila sto manja tj da udrem sa mojom prednjom desnom stranom auta u njegovu lijevu zadnju stranu. Meni je nastradao branik, blatobran i posuda vode, covjeku usao branik u gumu ugl. sve sto se da rijesiti preko osiguranja. Problem nastaje kada se ispostavilo da je suvozac, koji je starije zivotne dobi, vozila u koje sam udario pretegao pojas te da tesko dise zbog cega se trebala pozvati hitna pomoc i policija te je prilikom dolaska hitne covjek odvezen na pretrage. Susjed tj. vozac je rekao da se ne brinem jer da ga je valjda samo pretegao pojas, a da je on i prije imao problema sa disanjem tj. primao je terapiju, ali da se sada zbog stresa i pojasa na trenutak pogorsalo. Nakon ocevida policije, i dogovora za termin kada ce mo se naci na osiguranju, sutra dan ujutro me zove suzovac(koji je vlasnik tog auta) da je dobro i da je stigao kuci te da mu kazem adresu gdje je to moje osiguranje. Nadalje je bilo sve po dogovoru, nasli se na osiguranju, ispisali izvjece, ispricao se covjeku sto smo se upoznali na ovakav nacin i svak je isao svojim putem. Danas stize prekrsajni nalog u kojem stoji da nisam drzao dovoljan razmak izmedju vozila(?) i da je suvozac zadobio lakse tjelesne ozljede ,te me se zbog toga tereti za kaznu od 2500kn+100kn sudskih troskova. Po vasem misljenju, sto mi je najbolja opcija, priznati tj reci da nisam drzao dovoljan razmak(iako smatram da nisam zbog tog uzrokovao neserecu) i traziti smanjenje kazne jer je nisam u mogucnosti platiti( mjesecni prihod 1.746,43kn,zaposlen na pola radnog vremena), ili zakomplicirati pa reci da ne priznajem uzrok nesrece tj. prekrsaj za koji me se tereti itd itd.? Hvala unaprijed 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija