Jump to content

Ulaganje iz stranih država u vlastito poduzeće


BTC123

Preporučene objave

Poštovani,

Pokrečem jedan projekt te ću imati ulagatelje iz stranih država. Radi se o projektu vezanom uz kriptovalute. U zamjenu oni dobivaju određeni iznos u kriptovaluti koja će biti napravljena u sklopu projekta.

Zanima me sa legalne strane, koji je najbolji način da se to ulaganje izvede, te koji oblik firme bi bio najbolji za takav projekt (d.o.o, j.d.o.o, obrt...)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 25 minuta, BTC123 je napisao:

Zanima me sa legalne strane, koji je najbolji način da se to ulaganje izvede, te koji oblik firme bi bio najbolji za takav projekt (d.o.o, j.d.o.o, obrt...)?

Naj bolje je da osnujete Doo - način  unosa (stranog ) kapitala je u  temeljni kapital, prilikom same registracije ili naknadno
kroz - do registraciju.
Unos vrijednosti, preračunajte u HR - Kune i to če vam biti temeljni kapital.
Koliko je tko unesao u % - toliko ima vlasništva temeljnog kapitala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, frenki zg je napisao:

Naj bolje je da osnujete Doo - način  unosa (stranog ) kapitala je u  temeljni kapital, prilikom same registracije ili naknadno
kroz - do registraciju.
Unos vrijednosti, preračunajte u HR - Kune i to če vam biti temeljni kapital.
Koliko je tko unesao u % - toliko ima vlasništva temeljnog kapitala.

Hvala Vam na odgovoru.  Ako nije problem da mi odgovorite još na ova pitanja.

1. Da li ulaganje mora biti isključivo u u temeljni kapital ili postoje i drugi načini?

2. Da li postotak mora biti proporcionalan ulaganju, ili ja mogu odrediti npr. 60% sebi, te ostalih 40% podijelim proporcionalno ulagateljima?  Bez  da sam ja ulozio ukupno 60% posto u temeljni kapital?

3. S obzirom da ću ulagateljima u zamjenu dati crypto tokene vlastite firme, koji će imati određenu vrijednost te će se moći mijenjati za novac kasnije, i dalje je moguće ulaganje samo kroz temeljni kapital?

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima!

Lp

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, BTC123 je napisao:

Da li ulaganje mora biti isključivo u u temeljni kapital ili postoje i drugi načini?

Temeljni kapital osim Novca - može biti sve što ima tržišnu vrijednost i što Sudski vještak može procijeniti stvarnu vrijednost.
Nakon osnivanja društva - ulaganje u isto može biti kroz - Imoviunu - unos imovine u društvo.

 

prije 16 minuta, BTC123 je napisao:

Da li postotak mora biti proporcionalan ulaganju, ili ja mogu odrediti npr. 60% sebi, te ostalih 40% podijelim proporcionalno ulagateljima?  Bez  da sam ja ulozio ukupno 60% posto u temeljni kapital?

Morao bi biti - u sudski registar se upisuje, tko je osobno koliko unesao u društvo ali, s obzirom da se radi o privatnoj - osobnoj imovini - posebnim  ugovorom vi to možete urediti kako vi želite

 

prije 21 minuta, BTC123 je napisao:

. S obzirom da ću ulagateljima u zamjenu dati crypto tokene vlastite firme, koji će imati određenu vrijednost te će se moći mijenjati za novac kasnije, i dalje je moguće ulaganje samo kroz temeljni kapital?

Odgovoreno u 1. pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija